LP u rukometu
0

Zagrebu veliki bod protiv Ciudad Reala

Rukometaši CO Zagreba osvojili su veliki bod u 4. kolu skupine D Lige prvaka. U zagrebačkoj Areni su odigrali neodlučeno 30-30 protiv španskog prvaka Ciudad Reala.

Nakon što su na početku natjecanja čak tri puta gostovali i skupili pritom pet bodova, igrači Nenada Kljaića prvi su put imali priliku predstaviti se vlastitim navijačima i učinili su to na sjajan način. Ciudad Real je stigao u glavni hrvatski grad s maksimalnih deset pobjeda ove sezone u svim natjecanjima, ali Zagreb je pronašao način da prekine seriju Španaca.

Cijela je utakmica praktički protekla u rezultatskoj neizvjesnosti (poluvrijeme 14-14), a takva je bila i sama završnica. Hrvatski je prvak poveo pet minuta prije kraja s 28-27, gosti su u 28. minuti vratili prednost (29-28), imali potom i još jedno vodstvo (30-29), ali pola minute prije kraja Michal Kopčo je zabio za konačnih 30-30. Pokušaj Ciudad Reala da u posljednjih 30 sekundi dođe do pobjede nije bio uspješan.

Treba spomenuti i da je ekipa Talanta Dušebajeva u cijeloj utakmici imala samo jedno isključenje, dok su Zagrebovi igrači skupili deset minuta kazne.

Tonči Valčić je sa sedam golova bio najefikasniji u dresu Kljaićeve ekipe, šest je pogodaka dodao David Špiler, a pet Zlatko Horvat.

Zagreb sljedeću utakmicu igra 21. novembra kada gostuje kod Flensburga.

Spomenimo i da je u skupini B Veszprem kod kuće svladao Kolding s 31-28, a pet je pogodaka za mađarsku ekipu postigao povratnik u hrvatsku reprezentaciju Renato Sulić.