Norvežani slavili
4

Vogošća poražena u prvom meču 3. kola EHF Challenge kupa

Rukometaši Vogošće poraženi su u prvom meču 3. kola Challenge kupa od norveškog Fyllingena rezultatom 35:33.

Gosti su bolje otvorili meč, a nakon uvodnih minuta u kojima su imali prednost od dva ili tri pogotka razlike, nakon 15 minuta semafor je pokazivao prednost od 11:5 za Fyllingen.

Ipak, Vogošća je od tog trenutka zaigrala puno bolje, a nakon što su totalno anulirali prednost Norvežana, do poluvremena su osigrali prednost od jednog pogotka razlike u svoju korist (18:17).

U drugom poluvremenu gledaoci na tribinama opet su vidjeli dobar i atraktivan rukomet, a na kraju je uz puno sreće pobjedu osigurao Fyllingen, a meč je završio rezultatom 35:33.

U domaćoj ekipi najviše pogodaka postigli su Bosić i Geko koji su meč završili sa po sedam pogodaka, dok je kod gostiju Lunde postigao osam pogodaka.

Uzvratni meč igra se u nedjelju s početkom u 17:00 sati u dvorani Amel Bećković u Vogošći.