Detalj s utakmice u Zagrebu
18.09.2024.
Rukometaši Zagreba su u utakmici 2. kola B grupe Lige prvaka pobijedili evropskog viceprvaka Aalborg s 31:23 ostvarivši prvi trijumf u grupi.
Naime, hrvatski prvak je sjajnom predstavom srušio evropskog viceprvaka nakon poraza u prvom kolu na gostovanju kod Industria Kielcea (23:30).
Zagreb je odlično odigrao cijeli susret slavivši na kraju s velikih osam razlike.
Do pobjede su ga predvodili Luka Lovre Klarica i Filip Glavaš sa po sedam golova, Timur Dibirov je dodao šest golova, dok je Matej Mandić imao 12 odbrana.
Najefikasniji na suprotnoj strani bili su Kristian Bjornsen i Felix Moller sa po pet golova.
Zagreb u trećem kolu, 25. septembra očekuje gostovanje u Trondheimu protiv Kolstada.
Možda vas zanima
Nakon obilne kiše
Nezapamćena poplava na Baščaršiji, trgovci se borili da voda ne uđe u prodavnice
3 sata
Problemi za građane
Snažno nevrijeme pogodilo Sarajevo, ulice poplavljene za nekoliko minuta obilne kiše
4 sata