U punoj dvorani
53

Velika pobjeda Vogošće nad Izviđačem

U prepunoj dvorani "Amel Bečković" u Vogošći rukoometaši RK Vogošća su slavili pobjedu nad još uvijek aktualnim prvakom BiH HRK Izviđač.

Nošeni navijanjem svoje publike u prepunoj dvorani Vogošćani su ostvarili veliku pobjedu. Od samo početka utakmica je opravdavala epitet derbija, prvo poluvrijeme se igralo gol za gol, a domaći nisu dali priliku gostima da povedu vodstvo. Tako su sa rezultatom 13:12 otišli na pauzu.

Nastavak utakmica donosi još dobre igre. RK Vogošća je uspjela napraviti veću razliku te je stigla do rezultata 21:15.

Desetak minuta pred kraj Vogošćani prave seriju od 7:0, koja završava pogotkom golmana Adnana Šabanovića s gola na gol. On je također upisao 18 odabrana, od toga četiri odbranama penala.

Igrači Vogošće su čuvali svoju prednost i došli do velike pobjede rezultatom 24:19.

Najviše postignutih golova su imali Međić, koji je postigao šest, Stanković pet, Divković četiri Pekić tri.

Naredno kolo doigravanja za prvaka BiH Liga 4 se igra u Banjoj Luci, gdje rukometaši Vogošće gostuju rukometašima Borca 17. maja, a utakmica počinje u 20:00 sati.