Rukomet
49

Tok utakmice: BiH - Litvanija 26:23

Piše: D. B.
Rukometna reprezentacija Bosne i Hercegovine bila je domaćin reprezentaciji Litvanije u trećem kolu kvalifikacija za Evropsko prvenstvo 2016. godine u Poljskoj. Naš državni tim je pobijedio rezultatom 26:23. Tekstualni prijenos utakmice iz Cazina mogli ste pratiti na portalu Klix.ba.
60' - KRAJ UTAKMICE! BiH je pobijedila Litvaniju rezultatom 26:23 u teškoj i borbenoj utakmici. Na drugom smo mjestu u Grupi 2.
60' - Odbrana Burića, ali iz drugog pokušaja Litvanci pogađaju!
60' - Gol za Litvance.
59' - GOOOOOOOOOL! Čelica za plus 5! 26:21 za BiH!
59' - Brani Burić! Svaka čast našem golmanu! Oduševljenje na tribinama!
58' - Griješe Litvanci, Vražalić pogađa iz kontre! 25:21!
58' - Goooooooool! Prce pogađa za 24:21! Imamo tri gola prednosti, idemo do pobjede!
57' - Idemo po tri razlike. Sedmerac za nas!
57' - Velika podrška za BiH s tribina. Idemo momci!
56' - Potrebna nam je dobra odbrana! Greška Litvanaca!
55' - Prce pogađa za 23:21. Tako je!
55' - Sedmerac za BiH.
55' - Brani Burić! Sjajno!
54' - Ovčinaaaa! Goooool! Vodimo 22:21!
54' - Dvije minute za Truchanoviciusa.
54' - Teško dolazimo do gola. Litvanska odbrana odlična.
53' - Nevjerovatan gol Litvanaca. Novo izjednačenje.
52' - Malinović!!!!Kakav gol Dejana!!!! 21:20 za BiH!
52' - Brani Burić! Tako je Benjamine, idemo po vodstvo!
51' - Novi gol Savića! 20:20
50' - Ponovo primamo jeftin gol.
49' - Savić GOOOOOOOL!!! Tako treba momci!
49' - Greška BiH s igračem više. Veliki problemi u realizaciji za nas.
48' - Gol za Litvaniju. Pogodio je iz nemoguće pozicije.
48 - Treba nam čvrsta odbrana i efikasan napad.
48' - Dvije minute za Pletu. Imamo igrača više.
47' - Gol za Vražalića! 18:18
47' - Kontra Litvanije i gol za vodstvo. Strijelac Pleta. Prelagani golovi gostiju.
47' - Novo izjednačenje. Gol za Litvaniju. 17:17
46' - Okvir gola pogađa Karačić!
46' - Brani Burić brani sedmerac!
45' - Nastavljena je utakmica, napad za Litvaniju i sedmerac.
45' - Time out traže Litvanci. Vodimo 17:16.
45' - Burić brani!
44' - Sjajan gol Savića! Bravo majstore! Ponovo vodimo!
44' - Utakmica je nastavljena, probijanje za Litvance. Kompletni smo i krenut ćemo u novi napad.
43' - Prekid zbog sudara igrača na terenu. Prekršaj je dosuđen Vranješu.
43' - Savić šutirao iz daljine, nije pogodio, ali griješe i Litvanci.
41' - Novo izjednačenje. Gol Litvanaca sa 10 metara.
41' - Isključenje za Terzića,
41' - Vranješ vraća vodstvo BiH!
40' - Neriješeno je, 15:15.
39' - Odbrana za Jokanovića. Naš golman je gađao gol Litvanaca i promašio.
39' - Greška Litvanaca, napad za BiH i Mikić pogađa stativu. Šteta!
38' - Okvir gola pogodio Mikić. Nema gola za nas.
38' - Dvije minute za Truchanoviciusa.
38' - Sreća za nas, greška Litvanaca u kontri.
37' - Novi gol Litvanaca.
37' - Karačić uzvraća golom!
36' - Brz odgovor Litvanaca.
36' - Sjajan gol Savića, pogodio je za 14:12. Veoma važan pogodak za njega.
35' - Lošu odbranu BiH koriste Litvanci i pogađaju za 13:12.
33' - Burić fantastično brani!
33' - Promašaj za Karačića, spašava Savić, Ovčina nije bio precizan.
32' - Pleto pogađa 13:11.
32' - Napad za Litvaniju, novi sedmerac. Prelako ih dobijaju.
31' - Ne smije biti opuštanja, moramo pobijediti.
31' - POČELO JE DRUGO POLUVRIJEME! Naprijed BiH!
30' - Nakon prvog poluvremena vodimo 13:10 protiv Litvanije. Potrebna nam je još bolja igra u drugom dijelu utakmice.
30' - Brani Burić ponovo!
30' - Imali smo napad za 4 razlike, ali nismo pogodili.
29' - Burić brani sedmerac Grosasu!!! Junak prvog poluvremena!
29' - Peti sedmerac za Litvaniju.
28' - Malinović je pogriješio, ali je Perić ispravio njegovu grešku. Ipak, nema gola za nas zbog greške u napadu.
28' - Pleta savladao Burića za 13:10.
28' - Sedmerac za Litvance. Četvrti!
27' - Promašaj Litvanaca, Vranješ pogodio nakon kontre! 13:9
26' - Gol za Ovčinu. Vodimo 12:9!
26' - Nakon greške Litvanaca smo krenuli u kontru, ali je zaustavljena prekršajem. Grosas isključen na 2 minute.
25' - GOOOOL! Prce je pogodio za 11:9.
25' - Prekršaj u napadu Litvanije, nema gola. Sedmerac za nas nakon kontre na drugoj strani.
25' - Potrebno nam je više koncentracije u igri.
23' - Time out traži selektor Litvanije.
24' - Prce pogađa za 10:9.
23' - Novi gol za Litvaniju, 9:9. Strijelac Petreikis.
23' - Promašaj Ovčine, šteta!
22' - Vražalić je promašio u našem napadu, a onda je Burić odbranio na drugoj strani.
21' - Na gol je stao Jokanović, ali je Grosas pogodio za 9:8. Serija od 3:0 za Litvaniju.
21' - Sedmerac za Litvaniju, treći.
21' - Ponovo gubimo loptu zbog greške u napadu, nova prilika za Litvaniju.
20' - Time out je tražio Marković. Moramo biti oprezniji u napadu.
20' - Velika podrška s tribina za naš državni tim.
19' - Potrebno nam je više koncentracije u napadu!
19' - Šteta, treća greška u napadu za BiH i novi gol Litvanaca.
19' - Brani Burić! Šesta odbrana!
18' - Nova greška u napadu, lopta dodijeljena Litvancima. Šansa za Litvaniju.
18' - Oduzeta nam je lopta zbog greške, kažnjeni smo golom.
17' - Sedmerac za BiH. Prce pogađa za 9:5! Četiri gola za Nikolu!
16' - Odbrana za Burića, njegova peta!
16' - Gol postiže Karačić, idemo na tri razlike, 8:5!
15' - Novi napad za nas nakon probijanja dosuđenog Litvancima.
14' - Gol postiže Prce!
14' - Isključen Pleta. I gosti imaju igrača manje.
14' - Akcija s krila, Litvanci pogađaju za 6:5,
13' - Vražalić isključen na dvije minute.
13' - Nova odbrana za Burića! Bravo majstore!
12' - GOOOOOOOL! Malinović za 6:4.
12' - Odbrana za Burića, treća, novi napad za nas!
11' - Ovčina pogađa za 5:4!
10' - Sedmerac za Litvaniju, žuti karton za Karačića.Litvanija izjednačila na 4:4. Ponovo Grosas.
10' - Promašaj za Malinovića sa 10 metara.
9' - Nakon greške u napadu naših i isključenja za nas, krenuli smo u novi napad, koji je zaustavljen. Prce isključen.
8' - Sedmerac za Litvaniju i gol za 4:3. Grosas je strijelac.
8' - Kontra naše reprezentacije nije zavšena pogotkom.
8' - Burić brani pokušaj Litvanaca.
7' - Prce iz drugog pokušaja pogađa za 4:2!
5' - Vražalić pogađa za 3:2.
5' - Neuspio napad Litvanije, uzeli smo loptu, ali je Malinovićev pokušaj odbranjen
5' - Gol za Litvaniju.
6' - Neuspio napad Litvanije, uzeli smo loptu, ali je Malinovićev pokušaj odbranjen.
3' - Litvanci u nekoliko navrata pokušali doći do gola i na kraju su uspjeli.
2' - Gol za Ovčinu, vodimo 1:0!
1' - Prvi napad za nas, nema gola.
20:16 - POČELA JE UTAKMICA! Naprijed BiH!
20:15 - Dvorana u Cazinu izgleda sjajno, tu su Ljuti krajišnici, Šejtani i BH Fanaticosi. Sjajna koreografija na tribinima.
20:14 - Malinović je dobio specijalni poklon od Rukometnog saveza USK.
20:13 - Završeno je intoniranje himni, utakmica uskoro počinje. Čuje se huk s tribina, idemo po pobjedu!
20:12 - Intonirana je himna Litvanije, koja je pozdravljena aplauzom naših navijača. Sada je red na himnu BiH. S tribina se čuje "Jedna si jedina".
20:11 - "Lijepo je čuti da nas očekuju vjerni navijači i mi željno iščekujemo tu utakmicu i radujemo se toj atmosferi", izjavio je Toromanović prije utakmice.
20:10 - Počelo je intoniranje himni, prednost imaju Litvanci.
20:10 - Pobjedom bismo se našli na drugom mjestu u grupi, koje nam je i cilj. Navijači traže trijumf.
20:09 - Zaista sjajna atmosfera u dvorani u Cazinu, ulaznice su rasprodane nekoliko dana prije same utakmice. Naš tim će bodriti više od 2.000 navijača.
20:08 - “Važno je da smo konačno kompletni. Svi smo tu, svi su zdravi i više se ne možemo izvlačiti na izostanke”, rekao je Dejan Malinović najavljujući utakmicu.
20:06 - Krenulo je predstavljanje naših reprezentativaca i to na spektakularan način sa svjetlosnim efektima. Večeras nas čeka pravi spektakl.

20:06 - Atmosfera u našem timu je odlična, a u prilog nam ide i što smo kompletni i spremni dočekujemo ovu važnu utakmicu.

20:05 - Utakmica BiH - Litvanija počinje za 10 minuta. Atmosfera na tribinama je fenomenalna.

20:05 - Rukometna reprezentacija je odigrala dva meča, na gostovanju u Bjelorusiji je bilo 25:25, dok je u drugoj utakmici poražena od Danske na domaćem terenu rezultatom 23:25. Naš državni tim je trenutno treći na tabeli sa jednim osvojenim bodom ispred četvrtoplasirane Litvanije, koja nema ni jedan bod. Druga je Bjelorusija sa 3, a prva Danska sa 4 boda.

20:03 - Utakmica BiH - Litvanija počinje za nešto manje od 15 minuta. Naši reprezentativci se zagrijavaju u dvorani u Cazinu i imaju veliku podršku navijača.

20:02 - U prvoj utakmici trećeg kola Grupe 2 Danska je očekivano savladala Bjelorusiju rezultatom 36:27.
20:02 - Utakmica protiv Litvanije je za BiH prva od tri "meč lopte" do plasmana na EP u Poljsku, što je našem državnom timu cilj nakon nastupa na Svjetskom prvenstvu u Kataru. Za to će biti potrebno da rukometni Zmajevi iza sebe ostave Litvaniju i Bjelorusiju.
20:01 - Poštovani čitatelji portala Klix.ba, dobrodošli na tekstualni prijenos utakmice BiH - Litvanija, koja se igra u okviru trećeg kola kvalifikacija za Evropsko rukometno prvenstvo u Poljskoj 2016. godine.