Challenge Cup
10

Ubjedljiva pobjeda rukometaša Borca u Litvaniji

FENA
Rukometaši Borca zabilježili su večeras u Vilniusu pobjedom nad Šviesom sa 29:16, u prvom susretu osmine finala Challenge Cupa.

Ubjedljivom pobjedom u gostima banjalučki tim napravio je veliki korak ka plasmanu među osam najboljih timova u ovom, trećem po snazi, evropskom klupskom takmičenju.

Banjalučani su većim dijelom utakmice bili bolji tim, imali su rezultatsku prednost od početka, izuzimajući početno vodstvo domaćih od 1:0. Čvrstom igrom u odbrani i odbranama Bojana Ljubišića rukometaši Borca su lako održavali prednost, koja je u 18. minutu iznosila tri razlike (7:4), a na odmor se otišlo sa četiri gola prednosti za gostujući tim.

U nastavak susreta bolje su ušli domaći rukometaši, koji u 38. minutu prišli na dva gola zaostatka, ali Banjalučanima nije dugo trebalo da vrate ubjedljiviju prednost.

U posljednjih desetak minuta u potpunosti je razbijen otpor domaće ekipe, a Crveno-plavi prvi put dolaze do dvocifrene prednosti i sigurne pobjede.

Najefikasniji u redovima Borca bili su Savić i Daničić sa po pet golova, a kod domaćih Drabavičius sa šest pogodaka.

Uzvratni susret igra se za sedam dana u Banjoj Luci.