1

Tok utakmice: Njemačka - Danska 26:29

D. P.
Francuska čeka rivala u finalu (Foto: EPA-EFE)
Druga polufinalna utakmica Evropskog prvenstva za rukometaše igra se od 20:30 i sastaju se Njemačka i Danska. Duel u direktnom tekstualnom prijenosu možete pratiti na portalu Klix.ba.

Kraj utakmice i velika pobjeda Danske.

59' - Nijemci na samo minus dva.

58' - Steinert siguran iz sedmerca, Danci imaju samo tri gola prednosti.

58' - Pravi haos na parketu, zamalo tučnjava igrača nakon što je Kirkelokke žestoko startovao nad rivalom. Golla je odmah nasrnuo na Danca kako bi se obračunao, ali srećom sudije su to zaustavile na vrijeme.

57' - Treći uzastopni gol Kirkelokkea za plus pet na tri i po minute do kraja. Nijemci više nemaju čemu da se nadaju.

55' - Možda i posljednja šansa za Njemačku. Bit će isključenje za Dance i sedmerac za Nijemce.

54' - Njemačka već dugo ne može do gola, a Gidsel povećava na maksimalnih plus pet (26:21).

52' - Hansen i Kirkelokke brzim golovima prave veliku prednost za Dansku od plus četiri.

49' - Nijemci su pokušali time-outom kao posljednji pokušaj da se napravi serija za finale.

47' - Danci prvi put danas dolaze do plus tri. Ponovo Hansen iz sedmerca.

45' - Hansen siguran sa sedam metara i Danci su prvi tim koji je stigao danas do 20 golova.

40' - Domaća publika zviždi, napeto je i na terenu. Razlog su dvije odluke sudije, prvo isključenje za jednog igrača Njemačke, a onda i poništen gol Golle zbog probijanja.

38' - Jorgensen je isključen i to bi mogla biti dobra stvar za Nijemce kako bi se prekinula serija Danske.

35' - Danci su puno bolji u nastavku i Njemačka bi mogla biti u problemima.

31' - Danci brzim golom otvaraju drugo poluvrijeme. Igraju sedam na šest, bez golmana.

Završeno je prvo poluvrijeme rezultatom 14:12 za Nijemce.

30' - Jakobsen pogađa za 14:12. Posljednji napad u prvom poluvremenu imat će Njemačka.

28' - Serija 3:0 sjajne Njemačke za veliko vodstvo 13:10.

25' - Poravnanje pet minuta prije kraja prvog poluvremena.

22' - Danski selektor traži time-out, a nakon kratke pauze, Hansen sa sedam metara pogađa za 9:9.

20' - Sjajni golman Wolff drži Njemačku četvrtom odbranom, a to koristi Golla i Nijemci ponovo vode.

18' - Gidsel s centra pogađa jer je Njemački golman bio van igre i rezultat je 8:8.

16' - Danci dolaze do izjednačenja, ali Nijemci brzo ponovo postižu svoj osmi gol na večerašnjem susretu.

14' - Gidsel vraća na minus jedan za Dance.

13' - Prvo isključenje na utakmici imat će Nijemci.

10' - Teško je i pobrojati strijelce jer se igra veoma brzo. Lauge pogađa za poravnanje na 5:5, ali Koster vraća prednost Nijemcima.

7' - Gol za golom na obje strane, Dahmke pogađa za 4:3.

5' - Knorr pogađa za 3:1 i odlično otvaranje Njemačke. Mogu li danas do iznenađenja?

2' - Dahmke je postigao prvi gol na utakmici. Njemačka je povela, ali je Gidsel odmah poravnao na 1:1.

1' - Počeo je polufinalni meč.

20:25 - Igrači su izašli na teren uz velike ovacije za domaću selekciju Njemačke.

20:21 - Sudijska ekipa dolazi iz Slovenije, a u pitanju su Bojan Lah i David Sok.

20:19 - Poznati su sastavi za večerašnji duel polufinala.

Njemačka: Spath, Wolff, Lichtlein, Golla, Heymann, Fischer, Knorr, Zerbe, Koster, Weber, Uscins, Dahmke, Mertens, Hanne, Steinert i Kohlbacher.

Danska: Nielsen, Landin, Kirkelokke, Landin, Jakobsen, Lauge, Jensen, Lindberg, Gidsel, Mollgaard, Mensah, Hansen, Jorgensen, Damsgard, Hald i Pytlick.

20:10 - Samo možemo priželjkivati da dobijemo isti spektakl kao i u prvom polufinalu. Podsjetimo, Francuzi su iz deveterca nakon isteka 60 minuta poravnali na 27:27 i tako izborili produžetke, da bi nakon dodatnih 10 minuta slavili pobjedu rezultatom 34:30.

20:10 - Domaćin želi prirediti senzaciju protiv Danske, koju svi vide kao prvog favorita turnira. U finalu već čeka Francuska koja je u nevjerovatnoj drami uspjela savladati Švedsku i plasirati se u finalnu utakmicu prvi put nakon 10 godina čekanja.

20:10 - Poštovani čitatelji portala Klix.ba, dobro došli u tekstualni prijenos utakmice polufinala Evropskog prvenstva između Njemačke i Danske. Duel u Koelnu počinje u 20:30.