Tok utakmice: Hrvatska - Španija 39:29

D. P.
Prepune tribine u Mannheimu (Foto: T. S./Klix.ba)
(Foto: T. S./Klix.ba)
Rukometna reprezentacija Hrvatske duelom protiv favorizovane Španije otvara Evropsko prvenstvo, a duel možete pratiti u tekstualnom prijenosu na portalu Klix.ba.
Kraj utakmice! Nevjerovatna pobjeda Hrvatske rezultatom 39:29, čak Hrvati nisu željeli postići 40. gol, što dovoljno govori o demonstriranju sile danas.

58' - Hrvati blizu 40 golova.

56' - Nevjerovatno, ali istinito. Četiri minute prije kraja španski golman bilježi prvu odbranu večeras.

53' - Casado postiže vrlo lijep pogodak ušavši na lijevo krilo i konačno su Španci smanjili zaostatak na jednocifren (34:25). No, vremena za Špance nema.

50' - Sada i egzibicije, Hrvati su se počeli poigravati s trećim favoritom turnira, makar prema prognozama kladionica. Cepelin za plus 11.

48' - Desetak minuta prije kraja Hrvati imaju nevjerovatnih i neočekivanih plus 10. Martinović postiže i osmi gol danas.

44' - Šoštarić šestim golom iskazuje kandidaturu za igrača utakmice. Hrvatska vodi 30:21.

42' - Osim što imaju veliku prednost, Hrvati mogu biti prezadovoljni i realizacijom iz svih mogućih pozicija. Pogađaju svi igrači i napad je vrlo raznovrstan.

41' - Gol za golom na obje strane, ali Hrvati su ti kojima odgovara ovakva igra jer imaju veliku prednost. Rezultat je 27:19.

37' - Duvnjak isključen na dvije minute, ali može biti zadovoljan jer nije dobio crveni karton zbog visoko podignute ruke u predjelu vrata rivala.

36' - Cindrić sjajno spušta na pivota Načinovića koji pogađa za maksimalnih plus 9 (24:15).

35' - Na tribinama je maksimalan broj navijača od 13.293 navijača. Svi oni trenutno gledaju rapsodiju Hrvatske protiv trećeg favorita turnira.

33' - Tri brza gola Hrvatske na startu drugog poluvremena za nevjerovatnih plus sedam.

31' - Počelo je drugo poluvrijeme u Mannheimu.

Kraj prvog poluvremena (18:14)

30' - Lučin sjajnim golom zaključuje prvo poluvrijeme. Hrvatska vodi rezultatom 18:14.

29' - Gol za golom u finišu prvog dijela. Španci su se raspucali, ali se Hrvatska drži.

28' - Glavaš siguran iz sedmerca za 16:12.

28' - Garciandia drži Španiju u igri novim lijepim golom s distance.

26' - Jelinić s lijevog krila postiže gol za vraćanje vodstva Hrvatske na četiri gola.

26' - Garciandia pogađa s velike udaljenosti i održava Španiju u životu. To mu je drugi gol danas.

25' - Iako Hrvatska i dalje ima lijepu prednost, čini se da Kauboji više nisu tako efikasni kao na startu i sve teže dolaze do gola.

22' - Šoštarić iz sedmerca postiže svoj četvrti gol Danas. Hrvatska vodi 13:8.

18' - Alex Gomez pogađa za Špance nakon pet minuta bez gola. Sada je 12:7.

17' - Novi gol Šoštarića s krila. Treći već danas za plus šest sjajne Hrvatske.

14' - Dva vezana gola za Hrvatsku i Španci već traže drugi time-out. Nemaju nikakvu ideju kako zatvoriti raznovrsne napade Hrvatske koja pogađa i preko pivota, ali i šutevima bekova iz daljine. Rezultat je 10:5.

12' - Martinović od stativu postiže osmi gol za Hrvatsku, vrlo važan za prekid serije Španaca.

12' - Casado s dva vezana gola drži Špance u igri.

10' - Brzi golovi na obje strane, Hrvati sada vode rezultatom 6:3.

7' - Šoštarić za plus četiri Hrvatske. Sjajno otvaranje Kauboja koji su limitirali Špance na samo jedan gol u prvih osam minuta.

5' - Jelinić pogađa nakon kontre i koristi igru Španaca s golmanom u polju. Ribero mora tražiti time-out.

4' - Pecina će na hlađenje dvije minute, u tom periodu će Hrvati imati igrača više i pogađaju za 3:1.

3' - Dva brza gola na dvije strane, Načinović vraća prednost Hrvatskoj 2:1.

2' - Španci su preko Casada promašili prvi napad, a Srna donosi prednost Hrvatskoj.

1' - Počeo je pravi derbi.

20:27 - Himna "Lijepa naša domovina" odjekuje dvoranom u Mannheimu i više od pola dvorane ispunili su navijači Hrvatske. Bit će to veliki vjetar u leđa za rukometaše susjedne nam zemlje.

20:23 - Igrači su izašli na teren i uslijedit će intoniranje himni.

20:15 - Atmosfera je već sjajna u SAP Areni u Mannheimu. Naravno, navijača reprezentacije Hrvatske je mnogo više, a u dvorani su i brojne zastave s imenima gradova BiH. Više pogledajte u umetnutom prilogu.

20:10 - U istoj grupi nalaze se još i Austrija te autsajder Rumunija. U prvom meču Austrijanci su očekivano lako savladali Rumune rezultatom 31:24.

20:10 - Poznati su sastavi koje su selektori Goran Perkovac i Jordi Ribera izabrali za današnji meč.

Hrvatska: Mandić, Jelinić, Srna, Načinović, Cindrić, Martinović, Šoštarić, Ivić, Mihić, Glavaš, Šipić, Lučin, Mamić, Duvnjak, Karačić i Klarica.

Španija: Perez de Vargas, Hernandez, Pecina, Maqueda, F. Fernandez, A. Dujshebaev, Figueras, Garcinadia, Serdio, Canellas, Casado, Gomez, Tarrafeta, Naranjo, Odriozola, D. Fernandez, D. Dujshebaev i Gurri.

20:10 - Hrvatska u podmlađenom sastavu stiže na Evropsko prvenstvo i ovoga puta ne spada među favorite kao godinama unazad. Međutim, takvu rukometnu naciju nikada nije dobro otpisati u bilo kakvim prognozama i svi očekujemo pravu poslasticu prvog kola protiv Španije.

20:10 - Poštovani čitatelji portala Klix.ba, dobro došli u tekstualni prijenos utakmice prvog kola Evropskog prvenstva između Hrvatske i Španije. Derbi prvog kola počinje u 20:30.