0

Tok utakmice: Hrvatska - Mađarska 26:29

D. P.
Hrvati su pod imperativom pobjede (Foto: EPA-EFE)
Lanxess Arena u Koelnu bit će domaćin utakmice trećeg kola druge runde Evropskog prvenstva između rukometaša Hrvatske i Mađarske, a možete je pratiti u tekstualnom prijenosu na portalu Klix.ba.

Kraj utakmice! Pobjeda Mađara i najvjerovatnije kraj za Hrvate na Euru.

59' - Mađari pogađaju vjerovatnoza pobjedu. Pogodio je Sipos za 28:25.

57' - Dva brza gola Mađara i Hrvati su pred ispadanjem.

55' - Nevjerovatno! Hrvatska je izdržala s dva igrača manje i vratila se na poravnanje pet minuta do kraja. Sada su kompletni.

53' - Kakva katastrofa za Hrvatsku. Imat će dva igrača manje u finišu utakmice. Srećom, Lučin je pogodio i smanjio na jedan gol zaostatka.

52' - Novi problemi za Hrvate. Mađari imaju vodstvo, sedmerac i imat će igrača više u naredne dvije minute.

48' - Hrvatska će imati igrača više u naredne dvije minute.

46' - Gol za golom u ovim trenucima. Mađari ne dozvoljavaju Hrvatskoj da se odlijepi rezultatski, ali čini se da su Kauboji nešto bolji u ovim trenucima.

42' - Sada su se razigrali i jedni i drugi i ući ćemo sasvim sigurno u dramatičnu završnicu. Trenutno je rezultat 18:18.

40' - Glavaš donosi prvo vodstvo Hrvatskoj nakon one druge minute kada je bilo 1:0.

39' - Gol nakon pet minuta utakmice. Maraš poravnava za Hrvatsku na 1:1.

38' - Golova nigdje, ali zato ima isključenja. Već treće u drugom poluvremenu.

33' - Klarica je isključen, a Mađari zabijaju iz sedmerca za 15:13.

33' - Igra se treća minuta nastavka i još uvijek nema golova.

31' - Počelo je drugo poluvrijeme.

Kraj prvog poluvremena, Mađarska vodi rezultatom 14:13.

29' - I Srna postiže svoj treći gol, koristi grešku Mađara za 13:14.

27' - Treći gol Ancsina koji raspolaže nevjerovatno silovitim šutom. Sva tri gola danas postigao je na prelijep način.

25' - Lučin trećim golom drži Hrvate u igri. Rezultat je 12:11 za Mađare.

24' - Nove dvije minute zaradio je Kušan u ekipi Hrvatske. Već treće isključenje za Kauboje.

19' - Klarica vraća Hrvatsku u igru i sada Mađari imaju samo jedan gol prednosti (9:8).

17 ' - Hrvati na krilima golmana Mandića smanjuju na dva razlike, no Maraš je zaradio novo isključenje u ovoj selekciji i Mađari će imati igrača više u naredne dvije minute.

14' - Isključenje za Hrvate, Lekai pogađa za 9:5. Veliki problemi za Kauboje već na startu.

13' - Mandić konačno brani jedan napad i Hrvatska ima šansu vratiti se na dva gola zaostatka.

11' - Vrlo loš početak Hrvata i nejverovatno zvuči podatak da su Mađari s igračem manje došli do tri gola prednosti. Selektor Perkovac reaguje i traži time-out.

9' - Prvo isključenje na utakmici zaradio je raspucani Ancsin u ekipi Mađarske.

8' - Hrvati još nisu ništa odbranili, a Ancsin silovitim udarcima stvara brojne probleme. Sada je 4:3 za Mađarsku.

5' - Načinović poravnava na 2:2.

4' - Mađarska s brza dva gola preokreće na 2:1.

2' - Zvonimir Srna je prvi strijelac na današnjoj utakmici, Hrvatska je povela 1:0.

1' - Počeo je duel.

17:55 - Igrači izlaze na teren i uslijedit će intoniranje himni.

17:52 - Već je odigran jedan duel u ovoj istoj grupi. Francuska je ubjedljivom pobjedom nad Islandom rezultatom 39:32 zakoračila u polufinale i ima maksimalne tri pobjede. Island se već ranije oprostio od šansi da nastavi takmičenje.

17:44 - Stigli su sastavi za današnji meč za kojeg nije spreman hrvatski kapiten Duvnjak.

Hrvatska: Mandić, Kuzmanović, Šoštarić, Glavaš, Klarica, Maraš, Cindrić, Lučin, Karačić, Mamić, Srna, Mihić, Jelinić, Šipić, Načinović i Kušan.

Mađarska: Palasics, Bartucz, Imre, Ancsin, Mathe, Ilić, Fazekas, Hanusz, Lekai, Bodo, Ligetvari, Boka, Krakovszki, Banhidi, Rosta i Sipos.

17:41 - Tabela uoči utakmice izgleda ovako:

17:30 - Šta treba Hrvatskoj za plasman u polufinale? Jednostavno je, Hrvatska mora slaviti u sve tri utakmice do kraja i nadati se nekom kiksu, prije svega Austrije. U slučaju da Austrija pobijedi sve do kraja, Hrvatska i s maksimalne tri pobjede neće proći u polufinale.

Poraz u današnjoj utakmici za Hrvate znači i gotovo sigurni kraj nadanja o polufinalu i medalji.

17:30 - Hrvati su i dalje u problemima što se tiče zdravstvenog stanja. Osim važnog Ivana Martinovića, koji je ranije otpao zbog povrede, kapiten Domagoj Duvnjak je još uvijek bolestan i "zakovan" za krevet zbog viroze te ga ni danas neće biti u zapisniku.

17:30 - Iznimno bitan meč za obje selekcije koje se još uvijek nadaju plasmanu u polufinale. No, nijedna od njih više nema pravo na grešku. Hrvati ukoliko žele nastaviti takmičenje, moraju dobiti ovu utakmicu.

17:30 - Poštovani čitatelji portala Klix.ba, dobro došli u tekstualni prijenos utakmice treće runde drugog kruga Evropskog prvenstva u rukometu. Hrvatska i Mađarska u vrlo važnom meču sastaju se od 18 sati u Koelnu.