0

Tok utakmice: Hrvatska - Austrija 28:28

N. M.
(Foto: T. S./Klix.ba)
Rukometaši reprezentacije Hrvatske večeras su igrali svoj drugi meč na Evropskom prvenstvu, a protiv Austrije su tražili pobjedu koja bi im osigurala plasman u drugu fazu takmičenja. Na kraju je bilo neriješeno 28:28, a tekstualni prijenos utakmice mogli ste pratiti na portalu Klix.ba.
Kraj utakmice! Hrvatska i Austrija su remizirale 28:28.

60' - Cindrić je promašio za pobjedu Hrvatske! Golman Mostl ga je zaustavio!

59' - Weber je poravnao na 28:28. Time-out traži selektor Hrvatske. Nevjerovatno uzbudljiva završnica meča.

58' - Herburger je sada pogodio za 28:27 i za nastavak drame u Mannheimu!

57' - Glavaš pogađa 28:25 i donosi veliku prednost Hrvatima uoči posljednje tri minute, ali Božović uzvraća i vraća Austrijance na -2.

56' - Fenoomenalni golman Hrvatske Mandić sada zaustavlja i Božovića. Nevjerovatna utakmica čuvara mreže susjeda. To mu je deseta odbrana večeras.

55' - Božović pogađa za Austriju, a onda Klarica uzvraća za 27:25. Potom Mandić bilježi jako važnu odbranu i zaustavlja Wagnera!

54' - Glavaš sada održava prednost Hrvatske od dva gola (26:24). Prava drama u finišu!

50' - Hutecek vraća Austriju s dva gola i to je 23:22. Načinović potom vraća +2 Hrvatima.

48' - Šoštarić iz sedmerca pogađa za 22:20. Hrvatska je na +2.

48' - Čuvaju Hrvati jedan gol prednosti. Trenutno je 21:20, a Martinović se povrijedio jer je pao na rame i sada napušta igru. Problem za Hrvate.

45' - Šoštarić pogađa iz sedmerca za 20:19.

39' - Fenomenalni Bilyk postiže svoj šesti gol na meču i tako donosi prvo vodstvo Austriji na meču. Rezultat je 18:17.

36' - Bilyk je poravnao na trenutak, ali Glavaš ubrzo vraća Hrvatskoj vodstvo. Sada je 16:15.

35' - Austrijanci prave seriju 2-0 i dolaze na samo gol zaostatka (15:14).

32' - Mandić bilježi osmu odbranu i zaista blista na golu Hrvata. Na drugoj strani Klarica pogađa za 15:12.

31' - Počelo je drugo poluvrijeme, a Austrijanci jure zaostatak od dva gola.

Završeno je prvo poluvrijeme utakmice. Hrvatska ima prednost od dva gola (14:12). Čeka nas drama u nastavku.

30' - Hrvati koriste igrača viška i dolaze na +3 preko Šoštarića, ali Bilyk odmah uzvraća za 14:12.

27' - Austrijanci ostaju s igračem manje u naredna dva minuta, a iz sedmerca Šoštarić pogađa za 13:11.

26' - Poništen je sada gol Austrijanaca za poravnanje zbog igranja nogom Wagnera. Rezultat je 12:11.

23' - Šoštarić je iz sedmerca donio prednost Hrvatskoj, koja potom igra i dobru odbranu. Probudili su se Hrvati nakon velike krize u kojoj su bili.

21' - Hrvatska preko Šipića postiže gol nakon sedam minuta. Weber potom iz sedmerca uzvraća za 10:10.

20' - Bilyk je poravnao na 9:9. Definitivno je u krizi Hrvatska.

17' - Robusni Wagner dovodi Austrijance na samo gol zaostatka (9:8). Selektor Hrvatske traži time-out.

17' - Igra se sada gol za gol. Hrvati održavaju prednost od dva pogotka. Rezultat je 9:7.

13' - Srna je pogodio za 8:5 i povratak Hrvata na +3. Mnogo grešaka sada na obje strane.

10' - Pogodio je sada i Weber. Austrija je sjajno iskoristila igrača viška na terenu i sada je 6:4.

7' - Srna je isključen i sada će Hrvati dva minuta biti s igračem manje na terenu. Živković je odmah smanjio na 5:2.

6' - Na nivou je i golman Hrvata Mandić koji je upisao dvije odbrane u dva napada zaredom. Prava rapsodija Hrvata na startu. 5:1 je.

3' - Jelinić je sjajno raspoložen na početku i postigao je drugi gol, a ubrzo Šoštarić pogađa za 4:1. Blistaju Hrvati na startu.

1' - Cindrić je postigao sjajan gol za vodstvo Hrvatske. Dobar početak utakmice za susjede. Ubrzo je Jelinić duplirao prednost na 2:0.

1' - Počela je utakmica!

20:25 - Rukometaši su upravo izašli na teren i uslijedit će intoniranje nacionalnih himni.

20:20 - Prije otprilike pola sata završen je prvi meč ove grupe u 2. kolu, a Španija je rezultatom 36:24 savladala Rumuniju.

20:15 - Na tribinama je ogroman broj navijača Hrvatske koji će i ovaj put pružati veliku podršku svojim ljubimcima u Mannheimu. Meč se igra u SAP Areni u kojoj svoje utakmice igra i Bosna i Hercegovina.

20:10 - Poznati su sastavi koje su selektori Goran Perkovac i Aleš Pajović izabrali za današnji meč.

Hrvatska: Mandić, Jelinić, Srna, Načinović, Cindrić, Martinović, Šoštarić, Ivić, Mihić, Glavaš, Šipić, Lučin, Mamić, Duvnjak, Karačić i Klarica.

Austrija: Hausle, Eichberger, Mostl, Mahr, Božović, Frimmel, Beloš, Herburger, Weber, Schweighofer, Živković, Mittendorfer, Dambock, Wagner, Nigg, Hutecek, Bilyk, Miskovez.

20:05 - U prvom meču na prvenstvu Hrvatska je blistala i potpuno nadigrala Španiju te slavila rezultatom 39:29. S druge strane, Austrijanci su sa 31:24 bili bolji od Rumunije.

20:00 - Poštovani čitatelji portala Klix.ba, dobro došli na tekstualni prijenos utakmice 2. kola Evropskog prvenstva u rukometu između Hrvatske i Austrije.