17

Tok utakmice: Češka - BiH 27:19

D. P.
Detalj s utakmice Češka - BiH (Foto: EPA-EFE)
Rukometna reprezentacija Bosne i Hercegovine danas je u Bratislavi odigrala drugi meč na ovogodišnjem Evropskom prvenstvu, a rival našoj selekciji bila je reprezentacija Češke koja je i slavila ubjedljivim rezultatom 27:19. Tekstualni prijenos mogli ste pratiti na portalu Klix.ba.
FT - Kraj utakmice! Na kraju novi ubjedljiv poraz reprezentacije BiH.

59' - Hamidović pogađa i četvrti put iz sedmerca.

57' - Mrkva na jednoj strani brani fantastično, a na drugoj Česi pogađaju sve. Prijeti nam ubjedljiv poraz.

56' - Čip vraća na plus šest, što je maksimalna prednost za Čehe u današnjem meču.

55' - Pet minuta nade za izabranike Ivice Obrvana. Česi imaju tačno toliku prednost i loptu, a Herceg ide dvije minute na "hlađenje".

52' - Vančo ponovo pogađa s krila i Češka ima plus pet te se nalazi nadomak pobjede.

50' - Nova dva gola Klime koji bi mogao riješiti utakmicu uskoro ukoliko ovako nastavi. Odbrana BiH nema rješenje za supertalentovanog rukometaša.

49' - Keškić pogađa za minus dva, ali kroz nekoliko sekundi Klima postiže novi gol.

48' - Piroch postiže prvi gol i Česi se vraćaju na plus tri iako imaju igrača manje. Nismo iskoristili višak.

46' - Sjajan prodor Perića koji je izborio sedmerac i isključenje. Ovo može biti velika šansa za BiH. Hamidović je ponovo siguran.

44' - Mrkva brani šut Karačića, a na drugoj strani Vančo vraća plus tri za Čehe.

43' - Ponovo je isključen Senjamin Burić i imamo igrača manje naredne dvije minute. Međutim, Kašparek je promašio i imamo napad za minus jedan.

42' - Prelijep pogodak Hercega. Na drugoj strani je zaustavljena igra da se obriše podloga nakon grubog faula.

42' - Petrovski s pozicije pivota pogađa za plus tri Čeha koji su sada kompletni.

40' - Dva brza gola. Pogađali su Kašparek i Herceg tako da ostaje plus dva za Čehe.

39' - Hamidović i drugi put siguran iz sedmerca i trenutno je minus dva. Imamo i igrača više.

38' - Vančo je isključen i trenutno imamo igrača više i posjed.

35' - Drugi gol Dragnića i vraćamo se! Imamo minus dva nakon više od pola sata igre. S druge strane, pogađa i Vančo za 15:12.

33' - Treće isključenje za BiH. Dvije minute će odmoriti Marko Lukić.

33' - Ponovo brza dva gola. Klima i Vranješ i trenutno je rezultat 14:11.

32' - Petrovski pogađa za Češku, ali Herceg vraća na minus tri.

31' - Počelo je drugo poluvrijeme!

HT - Kraj prvog poluvremena! Odlična igra naših rukometaša u finišu i naš tim se vraća na minus tri. Prepolovljena je prednost koja je iznosila šest golova u korist Čeha.

28' - Dobra igra BiH u odbrani i Česi traže time-out. Nadamo se da ćemo to iskoristiti ubrzo u napadu.

27' - Vrlo bitan gol Perića u trenucima kada nam je prijetio pasivan napad.

25' - Dragnić je pogodio za BiH, ali Babak vraća ponovo pet golova prednosti za Čehe. Vratio se Burić u igru i kompletni smo.

25' - Klima postiže i peti gol i vraća isto toliko prednosti za Čehe. Imamo igrača manje još minut.

24' - Prvo isključenje za BiH. Senjamin Burić ide dvije minute na klupu.

24' - Hamidović siguran iz sedmerca za minus četiri.

22' - Dvije minute bez golova nakon nekoliko dobrih odbrana na obje strane, ali i loše organizacije napada.

20' - Perić se iskupio za promašen jedanaesterac i postigao je drugi gol večeras. Rezultat je 10:5.

19' - Mrkva brani i udarac Perića iz sedmerca. Izvrsna noć za češkog golmana već sad.

19' - Novo isključenje za Čehe. Užek ide dvije minute na klupu zbog faula nad Vranješom.

18' - Drugi gol Babaka iz trećeg pokušaja. Ponovo plus šest za Čehe.

17' - Golman Mrkva bilježi i petu odbranu, ali na sreću lopta odlazi u aut i nastavlja se napad naše selekcije. U nastavku šesta odbrana Mrkve nakon udarca Vukšića.

16' - Vladimir Vranješ pogađa nakon fantastične asistencije Milana Vukšića.

15' - Prvo isključenje na utakmici. Petrovski će dvije minute odmoriti nakon opasnog prekršaja nad Hamidovićem.

15' - Nakon nekoliko napada na obje strane bez gola, Dominik Solak postiže za maksimalnih plus šest. Rezultat je 9:3.

13'- Prvi gol na Evropskom prvenstvu postiže Dino Hamidović, ali na drugoj strani odmah Kašparek postiže novi gol. Rezultat je 8:3.

12' - Konačno smo preko Perića prekinuli niz od devet minuta bez gola, ali Babak na drugoj strani vraća pet razlike Česima.

11' - Burić brani i treći put danas, ali je problem što smo devet minuta bez gola.

9' - Kašparek postiže prvi gol danas i Česi imaju pet pogodaka prednosti.

9' - Nova dva napada nismo ni šutirali, ali je Burić upisao drugu intervenciju zaredom.

7' - Nezadovoljni Obrvan odmah traži time-out, a nakon toga nova greška bh. rukometaša u napadu. Benjamin Burić u sedmoj minuti bilježi prvu odbranu.

6' - Klima postiže dva brza gola i Češka već ima četiri gola prednosti.

5' - Već treća odbrana golmana Mrkve. Ovoga puta odbranio je šut Perića nakon odličnog prodora.

4' - Tomaš Mrkva brani i drugi put, ovoga puta Keškić s krila. Klima to koristi i Češka vodi 3:1.

3' - Senjamin Burić je pogodio za poravnanje, ali je Babak vratio prednost Česima.

2' - Mrkva je odbranio prvi pokušaj BiH preko Perića, a na drugoj strani Klima pogađa za vodstvo Češke 1:0.

1' - Počeo je meč drugog kola Evropskog prvenstva za rukometaše. Sretno BiH!

17:58 - Sutkinje iz Francuske Charlotte i Julie Bonaventura izvele su igrače na teren i u toku je intoniranje himni.

17:55 - Meč se igra na Ondreja Nepelu Areni u Bratislavi. To je treći takmičarski duel BiH i Češke, a u protekla dva po jednu pobjedu upisale su obje selekcije.

17:50 - Selektor Češke Radek Bartosic odabrao je sljedeće igrače:

Češka: Tomas Mrkva, Jakub Hrstka, Roman Becvar, Miroslav Jurka, Tomas Piroch, Stanislav Kasparek, Tomas Babak, Tomas Cip, Leos Petrovski, Marek Vanco, Matej Klima, Vojtech Patzel, Dominik Solak, Jan Uzek, Simon Mizera i Vaclav Franc.

17:40 - Selektor Ivica Obrvan danas računa na sljedeće igrače:

BiH: Nebojša Bojić, Milan Vukšić, Josip Perić, Mirko Herceg, Senjamin Burić, Edin Klis, Benjamin Burić, Mirsad Terzić, Adin Faljić, Ivan Karačić, Dino Hamidović, Marko Lukić, Vladimir Vranješ, Dragan Šoljić, Enes Keskić i Vlado Draganić.

17:33 - Bh. rukometaši će danas tražiti prvu pobjedu u historiji nastupa na evropskim prvenstvima. Međutim, neće biti lako jer selektor Ivica Obrvan ima mnoge probleme s izostancima. Velikom broju rukometaša pridružili su se danas Luka Perić i Ibrahim Haseljić koji su dobili pozitivne testove na koronavirus.

17:33 - Poštovani čitatelji portala Klix.ba, dobro došli na tekstualni prijenos meča drugog kola Evropskog prvenstva u rukometu između selekcija BiH i Češke. Susret se igra u Bratislavi s početkom u 18 sati.