Tok utakmice: BiH - Gruzija 19:22

D. P.
BiH želi prvu pobjedu u historiji evropskih prvenstava (Foto: T. S./Klix.ba)
(Foto: T. S./Klix.ba)
Rukometaši Bosne i Hercegovine nastup na Evropskom prvenstvu u Njemačkoj završit će duelom protiv Gruzije. Meč koji se igra od 18 sati možete pratiti na portalu Klix.ba uz ekskluzivne fotografije i novosti koju donose reporteri našeg portala iz Mannheima.
Kraj utakmice! Potpuna katastrofa i poraz od Gruzije

60' - BiH će i dalje biti bez pobjede na evropskim prvenstvima. Gruzija ima napad za plus tri na 25 sekundi do kraja.

59' - U završnu minutu ulazimo s dva gola zaostatka.

58' - Nismo iskoristili kontru i Dikaminija pogađa za plus dva. Dvije minute su do kraja.

56' - Nakon još jednog sedmerca smanjujemo zaostatak na jedan gol. Manje od četiri minute je ostalo da se odigra.

54' - Panić nakon duže pauze pogađa za poravnanje, ali se Gruzijci brzo vraćaju u vodstvo.

52' - Gruzijci su prvi put danas došli do dva gola prednosti, ali je Đurđević nakon nekoliko sekundi smanjio zaostatak tima BiH.

49' - Hadžić siguran iz sedmerca za 16:16.

48' - Gruzijci ponovo imaju gol prednosti. Ulazimo u vrlo dramatičnu završnicu.

44' - Muhović poravnava na 15:15, a na drugoj strani Ahmetašević brani sedmerac Gruzijcima.

42' - Serija Gruzijaca i četiri gola u tri minute bez odgovora, tako da sada imaju i prvo vodstvo na utakmici (14:13).

41' - Rezultat je izjednačen (13:13), umjesto da smo iz jednog od dva sedmerca otišli na tri gola razlike.

38' - Nevjerovatna scena. Paniću je golman Gruzije odbranio dva sedmerca u jednoj minuti i još dva šuta nakon odbijene lopte. Ponekad se čini da se ovakve stvari dešavaju samo nama.

37' - Terzić je isključen, a Gruzijci realizuju sedmerac. Igrat ćemo s rukometašem manje u naredne dvije minute.

36' - Po jedan brz gol na obje strane i BiH vodi rezultatom 12:10.

36' - Inače, u prvom poluvremenu naš reporter iz Mannheima zabilježio je lijepu scenu. Benjamin Burić, koji se nije našao na zapisniku i u kadru za utakmicu po odluci selektora, odlučio je pružiti podršku mladom bh. golmanu Harunu Hodžiću te ga je bodrio odmah iza gola.

35' - Dobro otvaranje drugog dijela naše reprezentacije, Nedim Hadžić postiže svoj prvi gol za vodstvo plus dva.

32' - Panić pogađa sa sedam metara i postiže svoj šesti gol danas. Imamo ponovo prednost 10:9.

31' - Počelo je drugo poluvrijeme.

30' - Poluvrijeme završeno rezultatom 9:9. Primili smo nevjerovatan gol na kraju prvog dijela za neriješen rezultat na poluvremenu. Prokockali smo čak šest golova prednosti.

27' - Imali smo plus šest, a sada Gruzijci napadaju izjednačenje.

25 - Crveni karton za Faljića. Gledale su sudije usporeni snimak i ostali smo bez važnog igrača do kraja utakmice.

25' - Konačno gol BiH! Panić pogađa i postiže peti pogodak za 9:7.

24' - Ni time-out nije donio ništa, Gruzijci su se vratili u igru serijom 5:0.

22' - Ponovo famozna "crna rupa" u igri naših rukometaša. Četvrti gol Gruzijaca zaredom, selektor Smajlagić hitno traži time-out.

20' - Primili smo tri brza gola i sada se prepolovila naša prednost. Nadamo se da prestaje uskoro serija Gruzijaca.

18' - Konačno smo primili gol nakon 10 minuta sjajne odbrane. U međuvremenu je na dvije minute isključen Hamidović.

18' - Panić postiže i četvrti gol danas za plus šest.

17' - Hodžić hvata i četvrtu odbranu danas. Fantastična igra u odbrani, Gruzijci su i dalje na samo dva gola.

15 - Faljić pogađa za 7:2, a u narednom napadu mladi Hodžić brani sjajno. Ovaj 23-godišnjak će biti veliko pojačanje za našu reprezentaciju.

15' - Panić postiže i treći gol. Odbranili smo se ponovo, a Panić postiže gol za 6:2.

14' - Primili smo samo dva gola nakon 13 minuta i to je razlog zbog kojeg je selektor Gruzije zvao time-out.

12' - Imamo vodstvo od tri gola razlike nakon dva brza gola. Pogađali su Herceg i Panić sa sedam metara. Obojica imaju po dva gola danas.

9' - Vrlo lijep gol Hercega s distance. Rezultat je 3:1.

8' - Konačno golovi nakon sedam minuta pauze. Faljić je pogodio za vodstvo BiH 2:0, ali je odmah Ojronikidze smanjio zaostatak.

7' - Perić promašuje iz izgrađene akcije. Nakon sedam minuta igre rezultat je 1:0.

5' - Nismo primili gol u više od pet minuta od starta, što je svakako za pohvalu. Međutim, ni mi se nismo proslavili u napadu pa je tako zabilježen samo jedan gol u uvodu utakmice.

3' - Harun Hodžić brani sedmerac. Sjajno otvaranje utakmice za mladog bh. golmana koji ima dvije odbrane u dva napada, a među njima je i sedmerac.

1' - Nakon što smo se odbranili u prvom napadu, Marko Panić postiže lijep gol za vodstvo BiH.

1' - Počelo je!

17:58 - Intonirane su himne i meč uskoro počinje. Sretno, BiH!

17:55 - Igrači su izašli na parket pa je uslijedilo intoniranje nacionalnih himni. "Jedna si jedina" odjekuje arenom.

17:53 - Kao i u prethodnom meču protiv Nizozemske, na tribinama SAP Arene je delegacija Vlade FBiH na čelu s premijerom Nerminom Nikšićem. Uz Nikšića, u Mannheim su stigli i zamjenik premijera i federalni ministar Vojin Mijatović, te federalni ministri Nerin Dizdar i Vedran Lakić.

17:45 - Uprkos svemu, reprezentacija BiH je i dalje favorit prema procjenama svjetskih kladionica. Ipak, to treba opravdati i na parketu u Mannheimu.

17:38 - BiH ovaj meč dočekuje na posljednjem mjestu zbog slabije gol-razlike. Trenutno imamo minus 25, dok su Gruzijci na minus 21. Švedska i Nizozemska lagano su ovjerile plasman dalje.

17:30 - Poznati su sastavi igrača koji konkurišu za današnji duel:

BiH: Ahmetašević, Hodžić, Herceg, Mehmedćehajić, Panić, Terzić, Faljić, Perić, Knežević, Hadžić, Hamidović, Mandić, Davidović, Majstorović, Đurđević i Muhović.

Gruzija: Cicanidze, Nikabadze, Lapijašvili, Rustamov, Arešidze, Kbilašvili, Covrebadze, Ojronikidze, Gogoladze, Arsenašvili, Darsania, Gogava, Abramišvili, Gavašelišvili, Dikaminija i Simonija.

17:30 - Neposredno prije početka utakmice dogodilo se nešto što nikako ne ide u prilog dobrobiti bh. rukometa. Selektor Irfan Smajlagić donio je odluku da najveća zvijezda reprezentacije BiH Benjamin Burić neće konkurisati za nastup večeras. Na golu će biti Admir Ahmetašević i Harun Hodžić.

17:30 - BiH je ostala bez šansi da se nađe u drugoj fazi Evropskog prvenstva. Međutim, u duelu protiv Gruzije možemo ostvariti historijsku pobjedu, prvu ikada na evropskim prvenstvima, što bi bila utješna nagrada nakon dvije vrlo loše partije protiv Švedske i Nizozemske.

17:30 - Kao i prethodna dva duela grupne faze, rukometaši BiH će i u trećem meču igrati u SAP Areni u Mannheimu (Njemačka). Očekuje se velika podrška reprezentaciji naše zemlje.

17:30 - Poštovani čitatelji portala Klix.ba, dobro došli u tekstualni prijenos utakmice trećeg kola Evropskog prvenstva između rukometaša Bosne i Hercegovine i Gruzije. Duel počinje u 18 sati.