Njemačka četvrta
35

Švedska rastužila domaćina i osvojila bronzu na Evropskom prvenstvu u rukometu

Rukometaši Švedske osvojili su bronzu na Evropskom prvenstvu nakon što su danas u utakmici za treće mjesto pobijedili domaćina Njemačku rezultatom 34:31.
Šveđani su fenomenalno odigrali prvo poluvrijeme, pogotovo u odbrani gdje su limitirali Nijemce na 12 golova. Za to vrijeme oni su postigli 18 pa su imali šest golova prednosti prilikom odlaska na odmor.

U drugom poluvremenu igralo se još brze i atraktivnije. Nijemci su uspjeli značajno smanjiti prednost, ali su Šveđani mirno i iskusno priveli utakmicu kraju te tako osvojili bronzu na Evropskom prvenstvu.

Junak utakmice bio je švedski golman Andreas Palicka s 19 odbrana, a najefikasniji je bio Felix Claar s osam golova.

S druge strane, Uscins je postigao osam golova za Njemačku, a podršku je još imao samo u Gollu i Mertensu koji su postigli po četiri pogotka.

Na Evropskom prvenstvu je tako ostala samo još jedna nepoznanica, a to je ko će biti prvak Evrope. Finale između Francuske i Danske igra se danas od 17:45 sati.