SP u rukometu
7

Srbija zahvaljujući sjajnom finišu susreta savladala Koreju

Rukometaši Srbije zabilježili su pobjedu u 4. kolu Svjetskog prvenstva u rukometu. U Berlinu je pala selekcija Koreje nakon velike borbe rezultatom 31:29.

Koreja je odlično otvorila meč i povela rezultatom 5:2, no ubrzo je Srbija stigla do preokreta i vodstva (6:5), ali se na odmor otišlo s prednošću azijske reprezentacije rezultatom 16:14.

I u nastavku susreta Koreja je imala u nekoliko navrata plus tri, posljednji put sredinom poluvremena (22:19), no u finišu je Srbija odigrala mnogo bolje, a u 53. minuti nakon serije 4:0 došla je na plus tri (28:25).

Kada je u 57. minuti Vorkapić nakon kontre pogodio za plus četiri (30:26), bilo je jasno da će Srbija stići do pobjede čime je ostala u utrci za plasman u drugi krug.

Vorkapić je bio najefikasniji igrač selekcije Srbije sa 7 pogodaka, dok je u redovima Koreje briljirao Kang sa čak 12 pogodaka.