Evropsko prvenstvo
15

Španija pregazila Makedoniju, Lazarov se povrijedio

Rukometna reprezentacija Španije je u drugom kolu grupe II na Evropskom prvenstvu razbila Makedoniju rezultatom 31:20.

Španci su od početka susreta stavili do znanja Makedoncima da nemaju šta tražiti u ovom duelu. Odmah su poveli rezultatom 3:0 i konstantno uvećavali prednost.

Španija je na poluvremenu vodila rezultatom 15:9, a maksimalnih plus 13 su imali u 51. minuti (27:14).

Makedoncima je veći problem od poraza povreda Kirila Lazarova. Najbolji rukometaš Makedonije se povrijedio početkom utakmice i pitanje je da li će moći nastaviti igrati na turniru.

Španske strijelce su predvodili Gurbindo sa 6, Sole i Figueras sa 5 pogodaka, a makedonske Manaskov i Stoilov sa po 4 pogotka.

Susret je obilježio fantastični golman Španije Perez de Vargas koji je sakupio nevjerovatnih 18 odbrana.