Rukomet
0

Špancima bronza na Svjetskom prvenstvu

Španska reprezntacija osvojila je bronzanu medalju na Svjetskom prvenstvu rukometaša u Švedskoj. Španci su u ogledu za 3. mjesto pobijedili domaćina Švedsku s 24-23 (11-11).

Španci su ključno razdoblje utakmice odigrali u razdoblju od 37. do 44. minute, kada su zaostatak 16-13 serijom 6-0 pretvorili u svoju prednost 19-16. Time, svakako, nisu odlučili utakmicu, Šveđani su se uspjeli vratiti, pa je nepune četiri minute prije kraja rezultat bio 22-22. Na scenu je tada stupio Alberto Entrerríos, prvo je asistirao Aguinalgaldeu za 23-22, a onda je i sam zabio za plus dva.

Špansku su predvodili Gurbindo, Aguinagalde i Romero sa po četiri pogotka. U Švedskoj su najefikasniji bili Källman sa 6 i Larholm sa 5 golova.

Odlični su bili i golmani obje ekipe. Šveđanin Johan Sjöstrand odbranio je 17 lopti (17-39), dok je Arpad Šterbik na golu Španije skinuo domaćinima 16 udaraca (16-39).

Finalnu utakmicu 22. izdanja Svjetskog prvenstva odigrat će branitelj naslova Francuska i Danska (17.00).