Rukomet
6

SP u rukometu: Norveška bez problema protiv Japana, Španija u derbiju pregazila Sloveniju

Večerašnjim susretima završeno je takmičenje u grupama A i B na Svjetskom prvenstvu u rukometu koje se održava u Francuskoj.

U grupi A u utakmici bez rezultatskog značaja Norveška, koja je već obezbijedila drugo mjesto, je igrala u najjačem sastavu i savladala posljednjeplasirani Japan rezultatom 38:23.

Već na poluvremenu Skandinavci su vodili rezultatom 19:14 i ostatak meča je bilo čisto odrađivanje posla.

Najefikasniji u redovima pobjedničke ekipe bio je Myrhol sa 7 golova, dok je u Japanu najbolji bio Motoki sa 4 gola.

Derbi grupe B koji je odlučivao o prvom mjestu igrali su Španija i Slovenija, a slavili su Španci rezultatom 36:26.

Neizvijesnost je trajala samo u prvih desetak minuta kada je nakon početnog vodstva Slovenije Španija u potpunosti počela kontrolisati meč, te je na poluvremenu imala i plus osam (18:10).

Španci su otišli i na plus 11 početkom drugog poluvremena (21:10) i bilo je jasno da će prvo mjesto pripasti pirinejskoj ekipi.

Baleguer je predvodio Španiju sa 7 golova, dok je Marguč postigao 6 golova za Sloveniju.