Rukomet
1

SP u rukometu: Hrvatska porazila Mađarsku, nove pobjede Danske i Makedonije

U 2. kolu grupe C Svjetskog rukometnog prvenstva Hrvatska je rezultatom 31:28 pobijedila Mađarsku.

Ovo je druga pobjeda za Kauboje na prvenstvu nakon što su u 1. kolu pobijedili Saudijsku Arabiju, dok je Mađarska poslije poraza od Njemačke upisala drugi poraz.

Prvo poluvrijeme okončano je neriješenim rezultatom 11:11, a prijelomni trenuci utakmice zbili su se sredinom drugog poluvremena kada je Hrvatska povela rezultatom 23:19 i do kraja meča je uspjela održati prednost.

U redovima Mađarske po šest golova dali su Harsanyi i Balogh, dok je Hrvatsku predvodio Štrlek sa šest golova.

U grupi D Danska je do svoje druge pobjede stigla savladavšu Egipat (35:28), dok je u grupi B Makedonija pobijedivši Angolu (31:22) također upisala drugu pobjedu.