Evropsko prvenstvo
6

Slovenija pobijedila Španiju zahvaljujući sjajnoj igri u drugom poluvremenu

Rukometna reprezentacija Slovenije pobijedila je Španiju u meču 4. kola Grupe 2 rezultatom 31:26 čime je dodatno zakomplikovala situaciju u ovoj grupi.

Prvo poluvrijeme proteklo je u izjednačenoj igri s obje strane, a najveća prednost i na jednoj i na drugoj strani iznosila je dva pogotka razlike.

Na poluvrijeme se otišlo s prednošću Slovenaca od 13:12, a u drugih 30 minuta ekipa Veselina Vujovića zaigrala je puno bolje i na kraju stigla do pobjede.

Prvo su s nekoliko mini-serija stigli do porednost od pet pogodaka razlike, a u jednom trenutku imali su i sedam pogodaka razlike, a do kraja meča mirno su sačuvali stečenu prednost i upisali pobjedu.

Najefikasniji u pobjedničkoj ekipi bio je Marguc koji je postigao pet pogodaka, dok je na drugoj strani šest pogdaka postigao Sole.