36

Sloboda i Borac remizirali u trileru, Maglaj na krilima Čičkušića srušio Izviđač

H. H.
Detalji s utakmice između Slobode i Borca (Foto: RK Sloboda)
Utakmicama 15. kola okončan je jesenji dio rukometne Premijer lige, a pravu poslasticu ponudio je okršaj Slobode i Borca u Mejdanu koji je okončan neriješenim rezultatom 26:26.

Rukometaši Slobode u 53. minuti su vodili 25:22, ali Borac se vratio u utakmicu i poravnao je pet minuta prije kraja. Mladi Božo Tepić je pogodio za potpuni preokret, 26:25, a na semaforu je ostalo nešto više od pola minuta prije kraja, kada Tuzlaci koriste sedmerac i, ispostaviće se, postavljaju konačan rezultat.

Po sedam golova za Borac postigli su Vlado Draganić i Luka Perić, dok je Alen Ovčina za Slobodu dao čak 12 pogodaka.

Maglaj je na svom parketu nadigrao Izviđač 29:27, a junak je bio povratnik u redove Maglajlija Benjamin Čičkušić koji je postigao čak 13 golova. Duel Gračanice i Vogošće okončan je remijem 24:24, a visočka Bosna je nadigrala Krivaju 33:30.