1

SEHA liga: Poraz Izviđača od Meškova

FENA
Rukometaši Izviđača pretrpjeli su deveti poraz u regionalnoj SEHA ligi.

Prvak BiH je u meču 10. kola večeras u Ljubuškom poražen od Meškova iz Bresta sa 26:34 (13:14).

Nakon prve pobjede u ligi u prošlom kolu nad Tatranom, rukometaši Izviđača nisu uspjeli prirediti još jedno iznenađenje.

U prvom poluvremenu tim iz Ljubuškog bio je potpuno ravnopravan protivnik favoriziranoj bjeloruskoj ekipi, ali su rukometaši Meškova u nastavku preuzeli igru u svoje ruke i ubilježili šestu pobjedu u 11 mečeva.

Do ključne prednosti gosti iz Bjelorusije došli su u prvih desetak minuta drugog poluvremena kada su s dvije mini serije došli do sedam golova prednosti.

Najefikansiji u redovima Izviđača bili su Ante Grbavac sa šest, Kristijan Jarak s pet i Mateo Rodin sa četiri gola, dok su kod Meškova po četiri gola postigli Andrej Jurinok, Dimitrij Nikulenkau, Viačeslau Šumak, Vladislau Ostrouško i Siahej Šilovič.

Naredni meč u SEHA ligi Izviđač igra 30. novembra kada gostuje Celju.