Neodbranjivo
253

"Šaraf" za pamćenje: Rukometaš Angole postigao fantastičan gol protiv Švedske

Rukometaš reprezentacije Angole Edvaldo Ferreira izveo je jedan od najčudnijih sedmeraca u historiji rukometa u porazu svoje ekipe od Švedske rezultatom 37:19.

Švedska je bez većih problema stigla do pobjede, već na poluvremenu su imali prednost od pet golova razlike (19:14), a u drugom poluvremenu su u potpunosti razbili Angolu i stigli su do treće pobjede na Svjetskom rukometnom prvenstvu koje se održava u Njemačkoj i Danskoj.

Jedan detalj s ove utakmice posebno je oduševio rukometni svijet, a to je pogodak koji je iz sedmerca postigao Edvaldo Ferreira. On je bacio loptu daleko pored gola, ali joj je dao izuzetno jak felš čime je prevario golmana Švedske i postigao pogodak.

Ovaj "šaraf" već sada je jedan od najboljih pogodaka na Svjetskom rukometnom prvenstvu, ali on nije pomogao Angoli da dođe do novih bodova na smotri najboljih, s obzirom na to da su u prvom kolu pobijedili Katar.