Pobjeda 28:27
16

Rukometni Messi golom u posljednjoj minuti odveo Montpellier preko Vardara u finale Lige prvaka

Diego Simonet (Foto: AFP)
Rukometaši Monteplliera su srušili aktuelnog prvaka Evrope Vardar u polufinalu Lige prvaka u Kelnu slavivši rezultatom 28:27.

Makedonska ekipa je samo u jednom trenutku meča vodila (8:7, 5. minuta), no to je bilo sve od aktuelnog prvaka Evrope.

Najbolji golman svijeta Arpad Šterbik je bio ispod svakog nivoa, te ovaj rezultat na kraju i ne može čuditi.

I pored loše igre i konstantnog rezultatskog zaostatka, Vardar je uspio u posljednju minutu ući s neriješenim rezultatom (27:27).

No, Diego Simonet je pola minute prije kraja meča opravdao epitet rukometnog Messija. Argentinac je postigao svoj jedini pogodak u meču kada je bilo najpotrebnije, za pobjedu 28:27 i odveo svoju ekipu u finale gdje će sutra od 18 sati igrati protiv Nantesa koji je danas savladao PSG (32:28).

Najefikasniji u redovima pobjedničke ekipe bili su Porte (8), Guigou (7) i Richardson, dok su u redovima Vardara bolji od ostalih bili Borozan i Cindrić sa po 6 pogodaka.