Rukomet
0

Rukometna LP: HSV i Kielce na Final Fouru

Hans Lindberg
Rukometaši poljskog Kielcea i njemačkog HSV-a posljednji su učesnici Final Foura Lige prvaka koji će se održati 1. i 2. juna u Kölnu. Pridružili su se Barceloni i Kielu koji su u subotu osigurali polufinale.

I Kielce i HSV su gostujućim pobjedama u prvim utakmicama napravili veliki korak ka plasmanu na završni turnir, ali za razliku od Poljaka, Hamburžani su u uzvratu upali u probleme. Iako su prošli vikend slavili kod Flensburga s 32-26, to im umalo nije bilo dovoljno.

Flensburg je na poluvremenu vodio s 13-10, a nastavku je krenuo u jurnjavu ne bi li nadoknadio zaostatak. U 50. su minuti gosti poveli s 23-16, što je bila razlika koja bi im garantovala prolaz, no HSV se serijom 4-0 vratio u mirnije vode i na kraju izgubio sa samo 25-23 što mu je donijelo "ulaznicu" za Final Four.

Kod domaćina je prvi strijelac bio Hans Lindberg sa šest golova, a Michal Jurecki je s osam golova bio prvo ime u sastavu Kielcea.

Rukometna Liga prvaka, četvrtfinale, uzvratne utakmice:

Kielce - Metalurg 26-15, prva utakmica 27-25 HSV - Flensburg 23-25, prva utakmica 32-26