Kvalifikacije za EP
66

Rukometašice Hrvatske savladale BiH u Cazinu s 14 golova razlike

S. G.
Ženska rukometna reprezentacija Bosne i Hercegovine večeras je u Cazinu doživjela i drugi poraz u kvalifikacijama za Evropsko prvenstvo i to od selekcije Hrvatske koja je slavila rezultatom 31:17.

Hrvatice su dokazale da su u ovom trenutku objektivno jače od najboljih bh. rukometašica i sasvim su zasluženo večeras upisale trijumf.

Već na poluvremenu naše komšinice su imale šest golova prednosti i upravo su na šest pogodaka ostavili naš tim poslije prvih 30 minuta igre.

U nastavku su gošće iz minuta u minut povećavale svoju prednost, a na kraju su slavile s maksimalnih plus 14.

Tako su Hrvatice upisale i drugu pobjedu u ovim kvalifikacijama, a naše igračice drugi poraz u isto toliko odigranih susreta.

Ovaj poraz je bio znatno podnošljiviji u odnosu na onaj od prije par dana kada su nas Rumunke "zaledile" na velikih minus 38 razlike.

Iz našeg stručnog štaba su se zahvalili cazinskoj publici koja je vjerno navijala za svoju reprezentaciju od prvog do posljednjeg minuta bez obzira na rezultat.