Rukomet
0

Rukometašice BiH pobjednice "Challenge Trophyja"

FENA
Ženska rukometna reprezentacija Bosne i Hercegovine pobjednik je Evropskog B-prvenstva - "Challenge torphyja", koje se u proteklih pet dana igralo u Vogošći.

U finalnom susretu rukometašice BiH sinooć su savladale selekciju Farskih Ostrva sa 40:24 (22:8).

Treće mjesto osvojila je reprezentacija Kipra, koja je pobijedila Gruziju sa 23:18.

U susretu za plasman na 5. mjesto Estonija je pobijedila Armeniju sa 22:18, dok je Engleska bila bolja od Albanije sa 35:13 u borbi za 7. mjesto.

Konačni poredak "Challenge Trophyja": 1. Bosna i Hercegovina, 2. Farska Ostrva, 3. Kipar, 4. Gruzija, 5. Estonija, 6. Armenija, 7. Engleska, 8. Albanija.

Rezultati zadnjeg dana prvenstva: finale: BiH - Farska Ostrva 40:24 (22:8) za 3. mjesto: Kipar - Gruzija 23:18 (12:9) za 5. mjesto: Estonija - Armenija 22:18 (11:10)

za 7. mjesto: Engleska - Albanija 35:13 (18:8)