Rukometaši Vogošće u drugom poluvremenu slomili otpor Bosne

FENA
(Foto: K. S./Klix.ba)
Rukometaši Vogošće Poljine Hills pobjedom su započeli proljetni dio prvenstva.

U susretu 14. kola Premijer lige BiH Vogošća je u Sarajevu pobijedila Bosnu sa 35:24. Bio je to susret prve i posljednjeplasirane ekipe na tabeli, a Vogošća je uspjela opravdati ulogu favorita i upisati novu pobjedu.

No, do 11. trijumfa u sezoni ekipa iz Vogošće je došla teže od očekivanog, s obzirom na to da je mladi tim Bosne pružio izuzetno snažan otpor, posebno u prvom poluvremenu.

Studenti su se rezultatski držali prvih 30 minuta, veći dio poluvremena su bili i u vodstvu, ali se na odmor ipak otišlo sa golom prednosti za goste.

U nastavku, iskusniji tim Senada Skopljaka lomi otpor domaćih i nakon deset minuta igre dolazi do visokih šest golova prednosti. Dominacija rukometaša Vogošće se nastavila te je u 51. minuti bilo deset golova razlike, koju su gosti uspjeli održati do kraja meča.

Najefikasniji kod Vogošće bili su Čičkušić i Osmanhodžić po pet golova, a kod Bosne Bračković sa sedam pogodaka.