Svjetsko prvenstvo
14

Rukometaši Srbije u "revijalnom" meču uvjerljivo poraženi od Njemačke

Rukometaši Njemačke pobijedili su u Berlinu u okviru petog kola Svjetskog prvenstva selekciju Srbije rezultatom 31:23 i tako napokon trijumfovali nakon remija s Francuskom i Rusijom.

Početak utakmice je bio ujednačen i dugo vremena se igralo gol za golom. Ipak, pred sami odlazak na odmor Nijemci dodaju gas i prvo poluvrijeme okončavaju s četiri gola prednosti.

Srbija nije imala snage da se približi Nijemcima u nastavku meča i domaćini prvenstva su rutinski priveli meč kraju.

Musche je postigao pet pogodaka za Njemačku, dok su Drux i Kohlbacher dali po četiri. Kod Srbije je najbolji bio Ilić sa šest pogodaka.

Ovaj meč nije imao rezultatski značaj jer je već ranije bilo poznato da Njemačka ide u narednu fazu takmičenja, dok je Srbija bila bez šansi za prolaz.

Tunis je rezultatom 32:27 pobijedio Austriju, Katar je u dramatičnoj završnici bio bolji od Argentine (26:25), dok je Island savladao Makedoniju s 24:22.