Evropsko prvenstvo
38

Rukometaši Španije uvjerljivo savladali Češku i zadržali stopostotni učinak

Rukometaši Španije pobijedili su u Beču u prvoj utakmici druge faze Evropskog prvenstva selekciju Češke rezultatom 31:25 i tako potvrdili dobre nastupe iz prve faze takmičenja.

Na početku utakmice igralo se gol za golom sve do sredine prvog poluvremena, a onda su Španci sjajno odigrali do odlaska na odmor i imali pet golova prednosti.

I u nastavku meča vidjeli smo gotovo identičnu situaciju. Na početku su se ekipe s smjenjivale golovima, a onda su Česi posustali do kraja meča te doživjeli uvjerljiv poraz.

Špance su do pobjede predvodili Alex Dujshebaev i Angel Fernandez sa po pet pogodaka, a dobar je bio i golman Gonzalo Perez s 11 odbrana. Kod Čeha se istakao Ondrej Zdrahala sa osam pogodaka, a nije im pomoglo ni 13 odbrana sjajnog golmana Tomasa Mrkve.

Španci sada imaju četiri boda u drugoj fazi, dok su Česi bez bodova.