17

Rukometaši Španije pobjedom protiv Austrije zadržali stopostotni učinak na Euru

F. Z.
Aitor Arino Bengoechea (Foto: EPA-EFE)
Rukometaši Španije upisali su i petu pobjedu na Evropskom prvenstvu u rukometu, a danas su slavili protiv domaćina Austrije u Beču rezultatom 30:26.

U prvom poluvremenu gledali smo jako efikasnu utakmicu, ekipe su se smjenjivale u vodstvu, najveću prednost imala je Španija (8:5), ali je na odmor otišla s jednim golom prednosti (17:16).

Na otvaranju drugog poluvremena ista slika na terenu, a onda su Španci ubacili u brzinu više i došli do plus pet (25:20). Do kraja utakmice zadržali su prednost i upisali drugu pobjedu u drugom krugu Evropskog prvenstva. Španci su slavili rezultatom 30:26.

Ranije danas Bjelorusija je slavila protiv Češke rezultatom 28:25, dok će večeras u 20:30 sati na teren Hrvatska i Njemačka.

<iframe id="sofa-standings-embed-4105-24048" width="100%" height="305px!important" class="lazyload" data-src="https://www.sofascore.com/hr/turnir/4105/24048/tablica/tablice/ugradi" frameborder="0" scrolling="no"></iframe>