Svjetsko prvenstvo
49

Rukometaši Slovenije u posljednjoj sekundi spasili bod protiv Švedske

Sjajna utakmica drugog kola (Foto: EPA-EFE)
Rukometaši Slovenije i Švedske remizirali su u drugom kolu druge faze takmičenja na Svjetskom prvenstvu u Egiptu odigravši neriješeno 28:28.

Šveđani su bolje otvorili meč, prednost je pomalo rasla, ali je uslijedio nalet Slovenaca do kraja poluvremena koje je okončano rezultatom 15:14 za Slovence.

Gotovo sve vrijeme drugog poluvremena igralo se gol za golom, a posebna drama uslijedila je u posljednja dva napada na meču.

Naime, Wanne je u posljednjem švedskom napadu zabio za vodstvo 28:27, ali je u posljednjoj sekundi Gaber na asistenciju Bombača postavio konačni rezultat.

Hampus Wanne je bio najbolji kod Šveđana sa sedam golova, dok je kod Slovenaca briljirao Dragan Gajić također sa šest pogodaka.

Švedska u posljednjem kolu u nedjelju igra protiv Rusije, dok Sloveniju od 18 sati očekuje okršaj protiv domaćina Egipta.

U ovoj grupi je još uvijek sve otvoreno i sve četiri reprezentacije mogu proći u četvrtfinale.