Premijer liga
10

Rukometaši Slobode na krilima Suhonjića i Hamzića savladali Slogu

F. Z.
Odigrana je posljednja utakmica osmog kola Premijer lige Bosne i Hercegovine u rukometu, a večeras su u Tuzli rukometaši Slobode rezultatom 31:24 savladali Slogu Gornji-Vakuf-Uskoplje.

Sloboda je mnogo bolje otvorila utakmicu i već na samom početku došla do prednosti rezultatom 8:5. Domaćin je do odlaska na odmor uspio povećati prednost i prvih pola sata igre završeno je rezultatom 18:11 za Slobodu.

Sloboda je u nastavku susreta kontrolisala igru i rezultat, a sredinom drugog poluvremena bilo je plus devet za domaće (24:15). Uspjela je Sloga smanjiti na 27:22, ali to je sve što su uradili rukometaši iz Gornjeg Vakufa-Uskoplja na ovom susretu. Sloboda je napravila novu seriju i na kraju riješila susret u svoju korist rezultatom 31:24.

Najefikasniji u redovima domaćih bili su Emir Suhonjić sa sedam golova, dok su Arnad Hamzić i Davor Kadić postigli šest, odnosno pet golova. Kod Sloge sedam golova postigao je Ajdin Demirović, dok je Goran Biljaka dodao šest.