Osmina finala
44

Rukometaši Slobode i Vogošće ispali iz Kupa EHF-a nakon poraza i u revanšima

Rukometaši Slobode se oprostili od Evrope (Foto: RK Sloboda)
Rukometaši Slobode iz Tuzle i Vogošće ispali su iz Evropskog kupa nakon što su i u revanšima osmine finala doživjeli poraze.

Sloboda je danas gostovala u Sloveniji protiv ekipe Krke protiv koje je lovila zaostatak od četiri gola.

Međutim, Krka je već u prvom poluvremena stekla veliku prednost koju Sloboda uprkos solidnoj igru u nastavku nije mogla stići.

Na kraju je rezultat bio 29:26 za Krku, a ukupno nakon dvije utakmice 48:41 za slovenski klub.

Vogošća je nedavno poražena u Rumuniji od Minaur Baia Marea rezultatom 36:26, a i večeras je na domaćem terenu slavila rumunska ekipa.

Od početka do kraja meča gosti su suvereno dominirali i s ukupnim rezultatom 70:51 se plasirali u četvrtfinale Evropskog kupa.