1

Rukometaši Konjuha i Slobode remizirali u derbiju kola

E. B.
Večeras je u Živinicama odigran derbi susret 18. kola Premijer lige BiH gdje su snage odmjerile RK Konjuh i RK Sloboda.

Rezultat na poluvremenu bio je 12:10 za Konjuh, a nakon uzbudljivih 60 minuta derbija rezultat je glasio 25:25.

Najviše pogodaka u ekipi Konjuha postigli su Nikola Grujić deset, Nermin Smajić pet, a Goran Ristović postigao je četiri pogotka.

Najefikasniji u redovima Slobode bili su Adnan Tufekčić i Alen Ovčina koji su postigli po šest pogodaka, dok je Emir Suhonjić dodao pet pogodaka.

Danas su odigrana još tri duela. Sloga Doboj je upisala trijumfprotiv Krivaje rezultatom 38:32, Vogošća je u Brčkom pobijedila Lokomotivu sa 40:27, a Maglaj je savladao Derventu sa 31:27.

Ranije su duel ovog kola odigrali Borac i Iskra (41:28), a sutra su na programu dueli Leotar - Gračanica i Sloga - Bosna Visoko.

Duel Izviđača i Slavije registrovan je 10:0 za domaću ekipu jer su gosti istupili iz lige.