Veliki uspjeh
64

Rukometaši Gračanice se preko Ukrajinaca plasirali u 3. kolo Evropskog kupa

Ekipa Gračanice u Ukrajini (Foto: RK Gračanica)
Rukometaši Gračanice plasirali su se u šesnaestinu finala Evropsko kupa (3. kolo) nakon što su u dvije utakmice bili bolji od ukrajinske Odesse.

Naime, Gračanica je jučer savladala svoje rivale sa 28:22 pa su se uprkos današnjem porazu od četiri razlike (26:30) plasirali u narednu fazu takmičenja.

Ukrajinska ekipa je danas odlično odigrala prvo poluvrijeme koje je imala prednost od pet pogodaka (17:12).

Međutim, u nastavku meča se bude Gračanlije, uspijevaju smanjiti prednost i plasirati se u narednu fazu minimalnim porazom ostvarivši veliki uspjeh za bh. rukomet.

Najbolji u Gračanici bio je Nikola Perović sa sedam pogodaka, dok je Dušan Živanov postigao pet. Istakao se i golman Jasmin Husić sa 13 odbrana od 34 udarca.

Kod Ukrajinaca su nezaustavljivi bili Vadym Viric i Ruslan Diiakonu koji su postigli po devet pogodaka.