Svjetsko prvenstvo
20

Rukometaši Francuske pobijedili Island, Egipat pružio dobar otpor ali poražen od Norveške

Francuska - Island (Foto: EPA-EFE)
Rukometna reprezentacija Francuske pobijedila je Island u meču druge faze Svjetskog prvenstva koje se ove godine održava u Njemačkoj i Danskoj, a konačni rezultat glasio je 31:22.

Francuzi su sjajno otvorili meč i igrali su fantastično u odbrani, a punih 13 minuta Island je bio bez postignutog pogotka.

U tom periodu, Francuska je postigla šest pogodaka i tu prednost kontrolisali su sve do kraja prvog poluvremena. Na pauzi je rezultat glasio 15:11 za Francusku.

Island je dobro otvorio drugo poluvrijeme i uspio je smanjiti prednost Francuske na dva gola razlike (16:14), ali tu Francuzi ubacuju u brzinu više i serijom 6:0 stižu do prednosti od osam golova razlike, što su do kraja meča mirno kontrolisali i stigli su do nove pobjede.

U drugom susretu Norveška i Egipat odigrali su sjajan meč, a na kraju su Norvežani upisali pobjedu rezultatom 32:28.

Meč je sve vrijeme bio u potpunom egalu i Egipat se hrabro suprostavio favorizovanim Norvežanima, ali u ključnim trenucima Norveška je pokazala ozbiljnost i kvalitet i uspjeli su stići do pobjede.