Liga prvaka
7

Rukometaši Flensburga savladali Meškov u gostima, sjajne partije Burića, Panića i Vranješa

E. B.
Marko Panić u duelu sa Jimom Gottfridssonom
U zaostalom susretu osmog kola grupe A rukometne Lige prvaka Flensburg je savladao Meškov u gostima rezultatom 28:26.

Susret u Brestu je odigran pred nekoliko hiljada navijača i ponudio je mnoštvo uzbuđenja.

Obje ekipe su se smjenjivale u vodstvo tokom čitavog meča, a gosti iz Njemačke su prelomili susret deseta minuta prije kraja kada su se odvojili na plus dva (26:24), te su mirno priveli susret kraju i trijumfovali.

Flensburg su do pobjede vodili srednji bek Goran Johannessen i golman Benjamin Burić.

Johannessen je susret završio sa čak 9 golova, dok je Burić branio čitavo drugo poluvrijeme za Flensburg i odbranio je 8 šuteva.

Na drugoj strani istakle su se i Burićeve kolege iz reprezentacije Marko Panić i Vladimir Vranješ koji su postigli po 5 golova i bili najbolji strijelci u redovima bjeloruske ekipe.