Uvjerljiv trijumf
328

Rukometaši Danske i čudesni Hansen razbili Francuze za finale Svjetskog prvenstva

Rukometaši Danske plasirali su se u finale Svjetskog prvenstva nakon što su u Hamburgu savladali selekciju Francuske rezultatom 38:30.

Danci su od samog početak krenuli žestoko i već sredinom prvog poluvremena imali su prednost od četiri gola. Ulazilo je Dancima sve što su šutali pa su tako u prvom poluvremenu postigli 21 pogodak te su imali šest golova prednosti.

I u nastavku ista slika na terenu. Danci su konstantno uvećavali prednost, a nemoćni Francuzi jednostavno nisu imali rješenja za napad protivnika.

Daleko najbolji igrač utakmice bio je čudesni Mikkel Hansen, koji je za pobjedničku ekipu postigao čak 12 pogodaka. Podršku je imao u Rasmusu Laugeu koji je postigao pet golova.

Bolji od ostalih u poraženoj ekipi bio je sjajni Kentin Mahe, koji je postigao osam golova.

Danska će u finalu Svjetskog prvenstva igrati protiv boljeg iz meča između Njemačke i Norveške, koji se igra večeras s početkom od 20:30 sati.