2. kolo rukometne PL BiH
2

Rukometaši Čelika ubjedljivi protiv Gračanice

(Foto: Klix.ba)
Rukometaši Čelika večeras su u okviru 2. kola r ukometne premijer lige Bosne i Hercegovine u Gradskoj areni Zenica pred oko 200 gledalaca porazili rukometaše iz Gračanice.

Prvi dio utakmice prošao je u odmjeravanju snaga, a gosti su u desetoj minuti susreta kod rezultat 5:5, ostali bez Mehinovića koji je zadobio povredu koljena. U samoj završnici prvog poluvremena domaćini povećavaju svoju prednost na 17:13 i sa četiri poena prednosti odlaze na pauzu. U drugom poluvremenu golijadu za Zeničane poveo je Kadić, te su do kraja susreta sigurno povećavali svoju prednost i na kraju slavili sa 36:27.

Najefikasniji u redovima Čelika bili su Kadić sa devet te Dominiković sa šest golova, dok su kod gostiju iz Gračanice najbolji bili Ovčina sa sedam i Salkić šest pogodaka.