8/11 Foto: Elmedin Mehić/Klix.ba
9/11 Foto: Elmedin Mehić/Klix.ba
10/11 Foto: Elmedin Mehić/Klix.ba
11/11 Foto: Elmedin Mehić/Klix.ba
Rukometaši Čelika večeras su u Gradskoj areni u Zenici odigrali svoju prvu međunarodnu utakmicu u sklopu Challenge Cupa te su pred oko 300 gledalaca ugostili ekipu HC iz Prištine.
Ovo je bila prva zvanična međunarodna utakmica u 65 godina dugoj historiji zeničkog rukometnog kluba Čelik, a više sreće u prvom susretu imali su gosti. U prvom poluvremenu domaćini su bolje otvorili susret, a na poluvrijeme su otišli sa pet golova prednosti (12:17).

Drugo poluvrijeme gosti su uspjeli stići prednost Čelika, a u zadnjim minutama susreta postigli su gol koji im je donio i pobjedu sa rezultatom 29:28.

U ranijim dogovorima zbog teške finansijske situacije, dogovoreno je da se obje utakmice odigraju u Zenici. Druga utakmica u kojoj će RK Čelik biti domaćin na rasporedu je za sutra sa početkom od 15 sati.