Premijer liga BiH
0

Rukometaši Borca u dramatičnom derbiju savladali Izviđač i ostali na vrhu tabele

H. H.
U 10. kola rukometne Premijer lige BiH Borac je na svom terenu u derbiju savladao Izviđač rezultatom 23:21.

Utakmica je bila neizvjesna gotovo do samog trenutka, jer gosti su držali priključak i nisu dozvolili Bnajalučanima da se odlijepe na prednost veću od četri gola.

U 56. minuti Izviđač je čak uspio da poravna na 20:20 pa je uslijedila prava drama. Gosti su imali igrača više u posljednja dva minuta, ali je Borac sačuvao vodstvo i ostvario je zaslužen trijumf.

Knežević je bio najefikasniji u redovima Borca sa pet golova, a po jedan manje postigli su Malivojević, Gračić i Milićević. Slađan Subotić bio je sjajan na golu sa 13 odbrana.

U redovima Izviđača Alilović je postigao pet, a Kos četiri gola.