0

Rukometaši BiH slavili protiv Turske rezultatom 36:30

Sarajevo-x.com
(Foto: Feđa Krvavac/Sarajevo-x.com)
U dvorani Ramiz Salčin u Sarajevu večeras je odigrana pripremna utakmica pred kvalifikacije za Svjetsko prvenstvo 2013. između rukometnih reprezentacija BiH i Turske. Slavila je naša selekcija rezultatom 36:30.

Većim dijelom prvog poluvremena igralo se gol za gol, ali naša selekcija je do kraja prvog dijela uspjela doći do tri gola prednosti pa se na odmor se otišlo rezultatom 19:16.

I u drugom poluvremenu nijedna reprezentacija nije uspijevala napraviti značajniju seriju, no, naši reprezentativci su pojačali igru što im je donijelo zasluženu pobjedu.

Pet sekundi prije kraja utakmice između igrača je došlo do naguravanja, ali je sve završeno bez većih incidenata.

Najefikasniji igrač u našoj selekciji bio je Deni Velić s devet golova, dok je kod Turske najviše pokazao Ramazan sa osam postignutih golova.

Rukometna reprezentacija BiH će već sutra u dvorani Ramiz Salčin na Mojmilu odigrati i drugi susret sa odabranom selekcijom Turske.