Rukomet
658

Rukometaši BiH pobjedom otvorili kvalifikacije za Svjetsko prvenstvo

Rukometna reprezentacija BiH pobjedom je otvorila kvalifikacije za Svjetsko prvenstvo 2015. Večeras su naši rukometaši u Tallinu savladali selekciju Estonije rezultatom 29:26.

Izabranici Dragana Markovića prvo poluvrijeme su odigrali odlično. Prve minute utakmice igrale su se gol za golom. U sedmoj minuti naši momci su imali dva gola prednosti, no nezgodni Estonci uspijevaju ponovno izjednačiti.

Ipak, naši su u nastavku uspjeli napraviti mini-seriju i prvi put poveli s tri gola razlike. U nastavku su nastavili u snažnom ritmu, iako se ni Estonci nisu predavali, ali prvo poluvrijeme je završeno u našu korist. Bilo je 13:18.

U drugom dijelu susreta, bh. rukometaši su napravili nekoliko tehničkih grešaka pa su Estonci uspjeli smanjiti zaostatak na tri gola razlike.

No, Boris Bečirević u sljedećem napadu uspijeva konačno prekinuti niz Estonaca i poentirati nakon osam minuta bez gola.

U nastavku rukometni Zmajevi se pogocima Prcea i Toromanovića vraćaju na plus pet.

Do kraja su rukometaši nastavili dobru igru te nisu imali većih problema da pobjedom zaključe prvu utakmicu kvalifikacija za SP 2015.

Sljedeću utakmicu naši momci igraju u nedjelju na domaćem terenu, a protivnik je Portugal.