Rukomet
0

Rukometaši BiH osvojili treće mjesto na "Balkan kupu"

FENA
Muška rukometna reprezentacija Bosne i Hercegovine osvojila je treće mjesto na međunarodnom turniru "Balkan kup" u Skoplju.

U posljednjem 3. kolu rukometaši BiH večeras su poraženi od domaće selekcije Makedonije sa 31:34 (17:21)

U prva dva susreta izabranici selektora Halida Demirovića pobijedili su Tursku sa 28:24, dok su na startu turnira poraženi od Srbije sa 30:31.

Prvo mjesto osvojila je Makedonija, drugo Srbija, treće BiH i četvrto Turska. Najbolji strijelac turnira bio je bh. reprezentativac Mirsad Terzić.

Nastupom na turniru u Skoplju najbolji rukometaši BiH okončali su prvu fazu priprema za junske susrete baraža protiv Mađarske za plasman na svjetskom prvenstvu 2009. godine u Hrvatskoj.