Rukomet
0

Rukomet: Bosna Lido osiguranje - Pick Szeged 24:37

FENA
Rukometaši Bosna Lido osiguranja u 4. kolu Lige prvaka (H-grupa) večeras su u Sarajevu poraženi od mađarskog Pick Szegeda sa 24:37 (8:19).

Rukometaši Bosne zabilježili su treći uzastopni poraz u elitnom evropskom takmičenju. Kao i u prvom susretu mađarski prvak lako je došao do ubjedljive pobjede, kojom je izborio plasman u osminu finala.

Ekipa Bosne bila je ravnopravan protivnik samo u prvih pet minuta kada je povela sa 2:1. Predvođeni sjajnim golmanom Nenadom Puljezovićem, koji je za nepunih 50 minuta, zaustavio čak 19 šuteva naših rukometaša, Mađari su već u prvom dijelu ostvarili nedostižnu prednost od 11 golova. Još veću nadmoćnost Mađari su pokazali u drugom poluvremenu, kada su u 40. minuti ostvarili najveću prednost od 15 golova.

Naredni susret ekipa Bosne igra 17. novembra u Bjelorusiji protiv domaćeg Meškova, dok u posljednjem susretu grupne faze takmičenja, 25. novembra dočekuju slovenskog predstavnika Gorenje iz Velenja.

Dvorana "Ramiz Salčin", gledalaca 1.200, sudije Migas i Koreas (Grčka).

Bosna LO: Šabanović, Grahovac, Toromanović 5, Harmandić 3, Veselinović, Jaškić 2, Anisimov 3, Divković, Jonovski 2, Kratović 3, Jahić 2, Stevanović 1, Kapisoda 3. Trener Jovica Elezović.

Pick Szeged: Puljezović, Marjanac, Zvužej 6, Krivokapić 5, Osmajić 3, Ghionea 7, Gabor 1, Stamate 1, Anđelković 4, Petrea 4, Bajusz 4, Đurković 1, Vadkerti 1. Trener Vladan Matić.

Sedmerci: Bosna LO 7(3), Pick Szeged 1(1); isključenja Bosna LO 4, Pick Szeged 10 minuta.