Liga prvaka
0

RK Bosna porazom prikovana za dno tabele

Sarajevo-x.com
Rk Bosna BH Gas je na gostovanju u Poljskoj u okviru 4. kola grupe “B” Lige prvaka poražena od Kielcea rezultatom 34:30 čime je ostala prikovana za dno tabele

U tijesnoj i nezavisnoj utakmici Bosna je pred sam kraj utakmice ispustila prednost koju je imala tokom čitavog meča.

Prvo poluvrijeme završeno je rezultatom 15:15, a Bosna je odlično ušla u drugo poluvrijeme u kojem je u nekoliko navrata imala prednost od dva gola prednosti. Prednost je trajala sve do 25. minute kada je Kielce prešlo u vodstvo koje se do kraja utakmice povećavala do konačnih 34:30.

Meč su sudili Danac Per Olesen i Lars Ejby Pedersen, dok je delegat Norvežanin Ole R. Jorstad. Par koji je prošle godine sudio finale Lige prvaka napravio je niz grešaka i time utjecao na rezultat i tok utakmice.

Naredni susret ekipa Bosne igra 14. novembra na gostovanju protiv mađarskog Veszprema.

U istoj grupi rukometaši njemačkog Rhein-Neckar Löwena igrali su nerješeno sa francuskim Chamberyjem 31:31, dok je ekipa Veszprema na gostovanju probijelila Gorenje sa 28:27.

Rezultati 4. kola (B-grupa): Rhein-Neckar Löwen - Chambery 31:31 (16:13)

Vive Targi - Bosna BH Gas 34:30 (15:15) Gorenje - Veszprem 27:28 (14:14)

1. Rhein-Neckar Löwen 4 2 2 131:113 6
  2. MKB Veszprém KC 4 3 0 1 119:104 6
  3. KS Vive Targi Kielce 4 2 1 1 112:113 5
  4. Chambery Savoie HB 4 1 1 2 101:108 3
  5. Gorenje 4 1 0 3 102:108 2
  6. Bosna BH Gas 4 1 0 3 107:126 2