4

Podmlađena rukometna reprezentacija BiH tijesno poražena od snažne Mađarske

H. H.
Rukometaši BiH tokom jednog od treninga u Budimpešti (Foto: RS BiH / Facebook)
Muška rukometna reprezentacija Bosne i Hercegovine poražena je u prijateljskom duelu protiv Mađarske u Budimpešti rezultatom 26:24.

Podmlađena bh. selekcija pružila je vrlo dobar otpor favorizovanim Mađarima, čak smo i vodili sredinom prvog poluvremena, ali na odmor se otišlo prednošću Mađara 14:11.

U nastavku smo uspjeli da dođemo na gol zaostatka (23:22), ali snage za potpuni preokret nije bilo. Vrijedi spomenuti da je selektor Ivica Obrvan priliku pružio svim igračima koji su se odazvali, ukupno njih 16.

Za BiH su nastupili: BiH je igrala u sastavu: B. Burić (5 odbrana), Ahmetašević (9 odbrana), Vukšić 1 gol, Ovčina 1, Herceg 3, Kadrić 1, Keso 1, S. Burić 3, Mehmedčehajić, Klis 3, Haseljić 2, Faljić, L. Perić 5, Vranješ 3, Malinović 1, Hamidović, Vegar 1.

Drugi meč Mađarske i BiH igra se već sutra od 12.15 sati i bit će zatvoren za javnost.