1

Pobjedom nad Njemačkom, Hrvatska izborila kvalifikacije za Olimpijske igre

Piše: A. D.
(Foto: EPA)
Njemačka i Hrvatska odigrale su danas utakmicu za 5. mjesto na Svjetskom prvenstvu u Kataru, a izabranici Slavka Goluže su slavili rezultatom 28:23.

Današnjom pobjedom rukometna reprezentacija Hrvatske osigurala je nastup u kvalifikacijama za Olimpijske igre u Rio de Jeneiru.

Početak utakmice nije dao nagovijestiti da će Kauboji do kraja upisati laganu pobjedu, ali prvo poluvrijeme ipak je okončano vodstvom Hrvatske rezultatom 13:11.

I nastavak susreta Hrvati otvaraju mnogo bolje, a nošeni sjajnim Alilovićem na golu, pogotkom Štrleka u 38. minuti dolaze i do plus četiri. Tri minute prije kraja Ivan Čupić postigao je pogodak za plus pet (25:20), pa je već tad bilo jasno da Njemačka do kraja nema apsolutno nikakvih izgleda.

Na kraju je završilo 28:23 u korist Hrvatske, a golman Hrvatske Mirko Alilović proglašen je najboljim igračem ovog susreta.