0
komentara
1

dijeljenja
Rukometaši Bosne i Čelika ostvarili su pobjede u desetom kolu Premijer lige Bosne i Hercegovine i tako nastavili utrku za titulu jesenjeg prvaka BiH.
Bosna je u Sarajevu savladala Izviđač sa 31:29.

"Studenti" su teže od očekivanog došli do osme pobjede u sezoni, s obzirom na to da su gosti iz Ljubuškog prvo poluvrijeme riješili u svoju korist, sa četiri gola prednosti.

U drugom poluvremenu domaći rukometaši su zaigrali mnogo bolje, te zahvaljujući dobroj igri u odbrani i golmanu Efendiću došli do preokreta.

Najefikasniji u redovima domaće ekipe bili su Delić sa devet te Perić i Memić sa po šest golova, dok je Efendić imao 25 odbrana. Zeljić i Bošnjak sa po šest golova bili su najefikasniji u redovima Izviđača.

Do osme pobjede u prvenstvu došao je i Čelik, koji je u Zenici savladao Prijedor sa 43:32.

Zenički tim predvodili su Kadić sa 13 i Hurem sa devet golova, dok su najefikasniji u redovima Prijedora bili Unčanin i Kaurin sa po sedam pogodaka.

Bosna i Čelik su i nakon desetog kola ostali na diobi prvog mjesta sa po 26 bodova, bez upisanog poraza.