Rukomet
0

Pobjeda rukometaša Hrvatske na SP-u u Njemačkoj

FENA
U prvoj utakmici drugog takmičarskog dana na Svjetskom prvenstvu rukometaša u Njemačkoj reprezentacija Hrvatske je u prvom kolu D-grupe u Stuttgartu savladala Maroko rezultatom 35:22.

Hrvati su pobjedu osigurali već nakon prvog poluvremena. Marokanci su se ravnopravno držali svega pet minuta, nakon čega je Hrvatska polako počela povećavati vodstvo koje je tako do poluvremena došlo do sedam golova razlike.

U drugom poluvremenu situacija se nije drastično promjenila. Hrvatska je nastavila dominirati nad osjetno slabijim Marokom, te smirenom igrom održavati razliku.

Danas su snage odmjerila i reprezentacije Islanda i Australije (45:20), te Češke i Katara (37:23), dok je u prvoj utakmici prvenstva Njemačka jučer savladala Brazil sa 27:22. Ostali susreti prvog kola na rasporedu su večeras. Sastaju se:

A-grupa: Slovenija - Grenland Tunis - Kuvajt

B-grupa: Francuska - Ukrajina

C-grupa: Poljska - Argentina

D-grupa: Španija - Egipat

E-grupa: Norveška - Angola Danska - Mađarska

F-grupa: Rusija - Koreja